Užite si nádherné počasie na najslnečnejšom ostrove v Stredozemnom mori a nechajte sa uniesť rytmom života miestneho pohostinného obyvateľstva. Zakynthos nie je len známa malebná pláž Navagio s vrakom, či korytnačky caretta-caretta. Ostrov Zante ponúka oveľa viac. Na Zakynthose je niečo pre každého – mnoho piesočnatých pláží, horské dedinky udržujúce tradičný grécky spôsob života, nádherné prírodné scenérie, vodné športy a kvalitné reštaurácie, bary a nočné kluby, ktoré uspokojujú všetky nároky na zábavu. 

ZAKYNTHOS 
Hlavné mesto, rozprestiera sa vo východnej časti ostrova, miestnymi obyvateľmi často prezývané ako Zante. Po tom, čo celé mesto zničilo zemetrasenie v roku 1953, bolo úplne nanovo postavené. Dominantou mesta je kostol sv. Dionýsia, ktorý je patrónom ostrova. Hlavné mesto patrí k rušnejším letoviskám ostrova, je plné obchodíkov, kaviarní s bohatým nočným životom.
Hlavné námestie Solomou je pomenované po básnikovi, ktorý sa tu narodil. Kostol bol postavený v roku 1561 a je to jediná benátska budova, ktorá sa tu zachovala. Knižnica obsahuje viac ako 50000 diel, taktiež sa tu nachádza jedinečná zbierka gréckych bábik oblečených v tradičných kostýmoch.

ALYKANAS 
Alikanas je tradičná prímorská dedinka, ktorá sa nachádza v severovýchodnej časti ostrova, neďaleko dedinky Alykes. Predstavuje dôležité archeologické nálezisko z mykénskeho obdobia. Podľa mnohých vedcov je práve Alikanas miestom, kde sa v minulosti rozprestieralo starobylé mesto Arcadia. Pláž v Alikanase je pokojná, piesočnatá, s miernym vstupom do mora. Alikanas odporúčame rodinám s malými deťmi, alebo párom, ktoré sa vyhýbajú hlučným a preplneným letoviskám.

ARGASSI 
Argassi je rušné letovisko, ktoré sa nachádza cca 4 km od hlavného mesta pod horou Skopos. Letoviskom sa tiahne dlhá úzka piesočnatá pláž, ktorá je veľmi dobre vybavená. Nájdete tu ležadlá, slnečníky, sprchy, či bohatú ponuku vodných športov. Odporúčame navštíviť hlavnú ulicu s početnými obchodíkmi a gréckymi tavernami.

LAGANAS 
Laganas je najväčší a najrušnejší turistický raj na ostrove plný reštaurácií, kaviarní, barov, obchodíkov. Práve v tomto letovisku sa nachádza jedna z najväčších piesočnatých pláži Grécka, ktorá je dlhá cca. 10 km. Pláž je čisto piesočnatá, s veľmi miernym vstupom do mora, vhodná je aj pre malé deti, či neplavcov. Taktiež je známa ako liaheň vzácnych korytnačiek kariet obrovských a je súčasťou národného parku. V niektorých obdobiach letných mesiacov je potrebné si dávať pozor na prísne opatrenia, ktoré sa týkajú ochrany kariet obrovských. Opatrenia sa týkajú napríklad zákazu nočných prechádzok na pláži, prípadne zákazu zapichovania slnečníkov do piesku.
V okolí sa nachádzajú svojrázne malebné dedinky, kostoly  v Lithakia a nádherné zámky na Saracino. Návšteva týchto miest vám obohatí určite dovolenku v Laganas. Nočný život sa tu končí v ranných hodinách nakoľko je tu veľa barov s karaoke, nočných klubov, taverien s gréckou hudbou, či krčmičiek. 

VASSILIKOS  
Menšie letovisko, ktoré sa rozprestiera v juhovýchodnej časti Zakynthosu na poloostrove Vassilikos. Nachádza sa v pokojnejšej oblasti, v ktorej sa nachádza niekoľko hotelov, penziónov, taverien, medzi ktorými sa rozprestierajú udržiavané záhrady, vinohrady a olivové háje. Nachádza sa tu niekoľko nádherných pláží ako napríklad pláž Vasilikos, Banana, Plaka, Porto Roma, Porto Zoro a iné. Dovolenka vo Vassilikose je stvorená pre tých dovolenkárov, ktorí nevyhľadávajú zábavu, ale skôr relax a romantické prechádzky po pobreží. Z Vassilikosu je pekný výhľad na grécky poloostrov Peloponéz.

TRAGAKI 
Malebná horská dedinka, ktorá je obklopená olivovými hájmi, vinicami a bujnou vegetáciou. Nachádza sa na severnej strane kopca Kavaleris, cca. 3 km od jónskeho mora. Hlavným lákadlom Tragaki je kláštor Spilia, ktorý stojí na vrchole kopca. Podľa miestnej povery bola ikona Panny Márie nájdená v malej jaskyni neďaleko kostola.

TSILIVI 
Obľúbené letovisko patrí medzi väčšie a obľúbené letoviská, ktoré leží na východnej strane Zakynthosu, cca. 9 km od hlavného mesta. V letovisku sa nachádza krásna piesočnatá pláž poskytujúca výhľad na susedný ostrov Kefalónia. Je vhodná aj pre rodiny s malými deťmi. Pozdĺž pláže sa nachádza viacero barov a taverien. Nočný život v Tsilivi je pestrý, ale určite nie až taký bujarý ako v neďalekom Laganase, či Zakynthose.