to_ro_k.png

LETOVISKÁ


alanya_city.pngAsi 130 - 140 km od Antalye, cca. 3 hodinová cesta s transferom. Je to veľmi obľúbené historické stredisko, skôr sídlo pirátov, dnes oblasť, kde sa o Vás postarajú ako nikde inde. Už po ceste z letiska je pohľad na mesto, ktorému už ďalej dominuje mohutná stredomorská pevnosť. Z jej širokých bášt sa otvára pohľad na prekrásnu Kleopatrinu pláž. Čisté pláže, nočný život v prístave, výhodné nákupy v orientálnych bazároch, plavba člnom v kvapľových jaskyniach, to všetko je dôvod, prečo poznať Alanyu. Letoviská v regióne Alanya: Okurcalar, Avsallar, Turkler, Konakli, Kleopatra Beach, Obaköy, Mahmutlar. 

antalya_city.pngje najväčšie mesto Tureckej riviéry. Metropola južného Turecka leží na okraji úrodnej prímorskej roviny Pamphylia a je obklopená impozantným pohorím Taurus. Pre milovníkov historických pamiatok je ako stvorené staré mesto Antalye. Mesto plné romantických kľukatých uličiek s malebnými kamennými a drevenými domčekmi, je tu pôvodný byzantský kostol Zivli Minare, jeho 37 m vysoká veža sa stala symbolom Antálye. Prežijete pravú vôňu orientu, ktorú vám sprostredkuje atmosféra typických bazárov Starého mesta, kde môžete výhodne nakúpiť ručne tkané koberce, zlaté šperky, rybie reštaurácie, alebo prechádzky po preslávených plážach.

belek_city.pngexkluzívne letovisko na Tureckej riviére s nádhernými píniovými a eukalyptovými lesmi a s hotelmi prestížnych značiek sa najmä vďaka golfovým ihriskám sa stalo významným strediskom medzinárodného cestovného ruchu. Belek poskytuje všetko pre dokonalú all inclusive dovolenku pri pláži avšak je ideálne miesto aj pre rodinnú dovolenku. Novšie modernejšie letovisko tvoria predovšetkým honosné luxusné hotelové komplexy umiestnené vo veľkých a starostlivo udržiavaných exotických záhradách končiacich na brehoch tyrkysového mora. Belek je symbolom raja na zemi nielen pre golfistov.

kemer_city.pngnachádza sa len 50 km západne od Antalye. Je jedno z najmenších letovísk Turecka, ktoré vďaka svojim pobrežným prírodným krásam patrí medzi najkrajšie lokality Tureckej riviéry. Pre  Kemer je charakteristická vysoká teplota mora, teplé a suché podnebie a očarujúca prírodná scenéria. Voňavé ihličnaté a mandľovníkové lesy svojou sýtou zeleňou siahajú až na pobrežie, kde sú kamienkové pláže končiace v nekonečnom tyrkysovomodrom mori. Pobrežie Stredozemného mora je tiež obľúbenou destináciou Turecka pre potápanie a objavovanie historických a archeologických pozostatkov ukrytých v hlbinách čistých modrých vôd. 

side_city.pngleží 70 km od Antalye. Je turistami veľmi vyhľadávaným miestom. Rozsiahle citrusové, pomarančové i bavlníkové háje sa tiahnu v bezprostrednej blízkosti mesta. Side dostalo názov po granátovom jablku, ktoré sa tu ako aj iné citrusy pestujú. Bývalá pirátska osada rozhodne nestratila po dlhých storočiach na romantike. Dnes je Side typickým turistickým strediskom, ktoré ponúka svojím návštevníkom všetko, čo dovolenka potrebuje. Nájdete tu reštaurácie a bary, množstvo obchodíkov so suvenírmi i miestnymi špecialitami. Vedľa pláží tu nájdete veľa antických pamiatok. Zlatisté pláže s pozvoľným vstupom do mora ocenia rodiny s deťmi.