SLNEČNÉ POBREŽIE: leží 38 km severne od Burgasu. V uplynulom desaťročí sa tu vybudovalo veľa nových hotelov, reštaurácií, barov a mnoho zábavných podnikov. Slnečné pobrežie je najväčším bulharským letoviskom a patrí k najobľúbenejším. V stredisku sa nachádzajú obchodné strediská, kiosky, pošta, poliklinika, letné divadlo, reštaurácie, bary, diskotéky a kaviarne. Pláž s jemným pieskom je asi 7 km dlhá a 200 m široká a je spestrená dunami. Keď ste už tu, oplatí sa pozrieť si aj antické mesto Nessebar, ktorý je vzdialený asi len 5 km.

NESEBAR: sa nachádza 32 km severne od Burgasu a 5 km od centra Slnečného Pobrežia. Staré antické mesto je súčasťou Svetového kultúrneho dedičstva Unesco a je jedným z najstarších v Európe. Stará časť mesta si zachovala pôdorys krivoľakých, kameňmi dláždených uličiek. Typické malebné balkánske domy lemujú uličky s obchodíkmi, trhmi a krčmičkami. Najcennejšou pamiatkou sú kostoly, vzácne ukážky byzantskej architektúry. Čiastočne zachovalé sú tiež mestské hradby z byzantského obdobia v západnej časti ako i vstupné hradby z čias gréckeho panovania. Dovolenka v Nessebare patrí do špičkovej ponuky Bulharska. Pláže v oblasti Nessebar na pobreží Čierneho mora sú pokryté jemným zlatým pieskom. Pláže sú príjemné, mnohé z nich s čarovnými piesočnými dunami. V regióne možno nájsť celý rad vodných športov, ako vodné lyžovanie, jachting, windsurfing, potápanie, rybárčenie, výletné plavby a podobne. Dovolenka v Nessebare je ideálna na príjemné leňošenie na pláži s romantickými prechádzkami po starobylých kamenných uličkách a s možnosťou mnohých vodných a plážových aktivít. 

BURGAS: je hlavným mestom južnej časti bulharského pobrežia. Dnešný Burgas založili starí Gréci. Stalo sa tak hlavne vďaka tomu, že toto miesto je strategicky veľmi významné. Sídlila tu vojenská posádka a bol tu i významný prístav. V meste sa nachádza najväčší a najvýznamneší prístav Bulharska, mesto je dôležité priemyselné centrum. Budete nadšení romantickými prechádzkami po pobreží a po promenáde s mnohými reštauráciami, kaviarňami a množstvom obchodíkov so suvenírmi. 

POMORIE: je to významné a vyhľadávané prímorské letovisko hlavne pre tých ktorí hľadajú pokojné miesto pre oddych. Nachádza sa 20 km severovýchodne od Burgasu a 18 km južne od Slnečného pobrežia. Rozprestiera sa na skalnatom 2 km dlhom polostrove, obklopenom morom a slanými jazerami, kde sa ťaží morská soľ. V súčasnosti je to známe vinárske centrum. . V mestečku nájdete veľa malých obchodov, stánkov, niekoľko diskoték, množstvo kaviarní, vinární a reštaurácií v bulharskom, ale aj v gréckom štýle, s typickou hudbou a bohatým výberom morských a iných špecialít. Oplatí sa navštíviť aj Trácku hrobku, kláštor a zvonicu.

ELENITE: Elenite, letovisko rozprestierajúce sa na južnom pobreží Čierneho mora, je známe najmä vďaka svojej architektúre, ktorú preslávili typické fínske domčeky. Toto rekreačné stredisko je asi 40 km vzdialené od letiska v Burgase a 10 km od rušnejšieho, pulzujúceho strediska Slnečné pobrežie. Spojenie s centrom zábavy, nákupov, barov reštaurácií a diskoték na Slnečnom pobreží zabezpečuje pravidelné autobusové spojenie. Nájdete tu jachtclub, ihriská, volejbalové ihriská, tenisové kurty, kryté bazény a sauny.

OBZOR: dedinka leží priamo pri mori a má približne 2000 obyvateľov. Meno Obzor dostal v roku 1935. Nachádza sa 60 km južne od veľkého prístavného mesta Varna a 73 km severne od mesta Burgas. Mestečko sa rozkladá na vysokom brehu v bezprostrednej blízkosti hôr, starých lesov a krásnej pláže. Blízko letoviska sú rozvaliny rímskeho Jupiterovho chrámu, na kopcoch zvyšky rímskych hradieb a zrúcaniny hradu Kozjak, ktorý postavil v polovici 14. storočia knieža Dobrotica. Oplatí sa navštíviť aj čarovnú dedinku Emona.