cyprus.png

LETOVISKÁ


Kyrenia.png

malebné prímorské mesto, ležiace 26 km na sever od Nikózie je turistický centrom severného pobrežia. Okúzľujúci Kyrenijský prístav právom nazývajú najkrajším prístavom Stredozemného mora. Je plný farebných lodí a jácht, obklopený miestnymi reštauráciami, barmi a kaviarničkami v kombinácii s čarovným hradom. Toto miesto patrí tiež k jednému z najkrajších miest celého Severného Cypru. Girne je rušným a živým centrom zábavy, ktoré je vyhľadávané ako miestnymi, tak aj turistami z celého sveta. Na svoje si tu prídu milovníci histórie a hradov, ktoré nájdete na vrcholkoch Kyrenijského pohoria v objatí nádhernej prírody. Určite nesmiete vynechať návštevu zachovalej pevnosti Kyrenijského hradu, kde v múzeu lodných vrakov nájdete aj jednu z najstarších potopených lodí (cca. 2300 rokov starú loď), ktorá kedy bola pri cyperskom pobreží nájdená.
Môžete si pozrieť aj bývalé hradné väzenie, kostol svätého Juraja, neolitické archeologické nálezy, odkryté náhrobné kamene, Benátsku vežu aj palác. Zaujímavosťou je aj herbárium, kde sa môžete pokochať na orchideách a iný vzácnych a zriedkavo vystkytujúcich sa rastlinách. Oblasť charakterizuje kamenisto-skalnatá pláž. Nájdete tu aj  zátoky s navozeným pieskom, ale väčšina hotelov tu má vybudovanú svoju vlastnú pláž.

Famagusta.pngFamagusta je zapísaná na zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. S tajomnou starodávnou atmosférou mesta uchvacuje svojich návštevníkov. Nachádza sa tu aj známe starobylé mesto Salamis, ktoré po celé stáročia bolo hlavným mestom bývalého cyperského kráľovstva. Nájdete tu tiež najväčšiu baziliku Cypru, Agoru (trhovisko), Salamis Necropolis (tiež známe ako Mesto mŕtvych), ktoré je domovom Kráľovských hrobiek, slávne pútnické miesto - kláštor svätého Barnabáša, ale aj Othellovu vežu, ktorá podľa legendy hovorí, že je dejiskom Shakespearovho diela Othella. Čaká tu na Vás však oveľa viac pozoruhodností tohto kraja. Pláže v tejto oblasti sú piesočnaté, s pozvoľným vstupom do mora, ktoré môžu byť skvelou voľbou aj pre rodiny s deťmi.

Bafra.png

Bafra sa nachádza v regióne Karpaz na severe Cypru.  Na poloostrove Karpaz sa nachádza aj jediný národný park Severného Cypru. Okrem iného tu nájdete aj veľa cirkevných budov a historických pamiatok, ako napríklad kláštor apoštola Ondreja, ktorý bol postavený pri prameni. Pasúce sa divoké somáre, ktoré sa stali aj symbolom ostrova, radi obdivujú všetci okoloidúci návštevnici.  Stredisko Bafra je známa svojou piesočnatou plážou s krištáľovo čistou vodou a pozvoľným vstupom do mora.
Prosíme Vás, aby ste si preštudovali našu webovú stránku, kde nájdete podrobnejšie informácie o krajinách a aj fakultatívnych výletoch. Webová stránka obsahuje dôležité informácie pre Vašu ničím nerušenú dovolenku. Upozorňujeme Vás, že informácie na našej webovej stránke, praktické rady a informácie o rekreačných strediskách tvoria neoddeliteľnú súčasť Zmluvy o zájazde.