""

 
!!!!!!!!!!!!! VÝHODNÉ PONUKY !!!!!!!!!!!!! !!! (ZÁKLADNÁ CENA PRE 2 OSOBY) !!!
Od
Krajina Dátum Deň Cena

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

 ZAKYNTHOS

 

Ostrov plný kontrastov. Ostrov Zakynthos, to je bujná zeleň, tyrkysové more, piesočnaté pláže, plávanie v tajomných jaskyniach i potápanie s morskými korytnačkami. Kto má rád aktívny turistiku, môže sa na Zakynthosu venovať surfovanie, jachtingu, alebo napríklad horskej pešej turistike. Navyše na vás čakajú malebné dedinky s pohostinnými obyvateľmi, historické pamiatky a stále svietiace slnko. Zakynthos navyše sľubuje dovolenku spojenú s mytológiou, dejinami a trochou tajomna.

Pláže sú zlatisté a biele, more neuveriteľne modré, Zakynthhos je oprávnene jedným z najobľúbenejších gréckych ostrovov. Na ostrove je možné podnikať množstvo výletov, k tým najatraktívnejším cieľom patrí pláž Navagio s pašeráckym vrakom, Modrá jaskyňa, Byzantské múzeum, morské jaskyne Keri alebo zátoka Porto Vromi. Medzi najobľúbenejšie strediská patrí Argassi, považované za jedno z najzelenších letovísk, Laganas, najväčšie a najrušnejšie letovisko, kde na miestnych plážach kladú vajíčka karety, morské korytnačnky a Tsivili, ktoré je obklopené nádhernou prírodou.

Západná časť ostrova, divoká a drsná, je v zajatí skalnatých hôr, prešpikovaných množstvom jaskýň, najznámejšia je Modrá jaskyňa pri myse Skinari. Pri juhovýchodnom pobreží je najväčšia hĺbka v celom Stredozemnom mori, tzv. Inousská prepadlina, hlboká 4500 metrov. A k tomuto prírodnému bohatstvu sa však tiež pridružujú osobité zvyky, kultúra i kuchyňa, podmanivé kúzlo nedotknutých horských dediniek, storočných olivových hájov, velebnosť dedinských kláštorov a taktiež výborné víno.

ROZLOHA: 410 km2

POČET OBYVATEĽOV: cca. 40.759 (2011)

HLAVNÉ MESTO: Zakynthos

ÚRADNÝ JAZYK: gréčtina, v hoteloch angličtina a nemčina.

ČASOVÝ POSUN: +1 hodina

MENA: Euro

PODNEBIE: Na rozdiel od ostrovov v Egejskom mori má Zákynthos a ostatné iónske ostrovy oveľa viac vlahy a prekvapujú stále zelenou vegetáciou. Zaradenie Zákynthosu medzi najzelenšie grécke ostrovy nie je preto náhodné – na svedomí je poloha v stredomorskom subtropickom klimatickom pásme. V praxi to znamená príchod miernej dlhej zimy (v niektorých rokoch aj s výdatným dažďom) a pomerne horúceho leta (teploty aj nad 35° C) so stabilným slnečným počasím, len s ojedinelými krátkymi, no prudkými búrkami. Pobyt pri mori niekedy môže znepríjemňovať silný severovýchodný vietor scirocco. Letu predchádza krátke, ale intenzívne obdobie krásnej rozkvitnutej jari. Pre dovolenkárov je najvhodnejšie obdobie od mája do októbra.

OČKOVANIE: nevyžaduje sa.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY: Občania Slovenskej republiky môžu vstupovať na územie Grécka na platný cestovný pas alebo občiansky preukaz Slovenskej republiky. Minimálna doba platnosti dokladu nie je stanovená. Každá osoba, aj maloleté dieťa, potrebuje svoj vlastný cestovný doklad. Požiadavkou gréckych orgánov je, aby občania členských štátov EÚ mali v čase pobytu na území Grécka platné cestovné doklady.

VEĽVYSLANECTVO SLOVENSKEJ REPUBLIKY: 

Georgiou Seferi 4, Paleo Psychiko, 154 52, Atény

Tel: +30 2106771980, +30 2106771870

Fax: +30 2106776765

Mobil: +30 6932408028 (pohotovostná služba v mimopracovnom čase pre mimoriadne situácie)

E-mail: emb.athens@mzv.sk

 

VEĽVYSLANECTVO V BRATISLAVE:

 

Addresa: Hlavne Namestie 4, 81101 Bratislava

Tel.: (004212) 54434143, 54434144

Fax: 54434064

Pohotovostná služba: +421948461990

E-mail: gremb.brt@mfa.gr

Web Site: www.mfa.gr/bratislava

 

TELEFONOVANIE: Medzinárodná predvoľba pri volaniach do Grécka je +30 a na Slovensko +421