""

 
 • Blue Horizon

  EUR/osoba/7 nocí 577 EUR

  HALF BOARD
  17.06.2021
 • Lito Hotel

  EUR/osoba/7 nocí 473 EUR

  ROOM ONLY
  17.06.2021
 • Happy Days Hotel

  EUR/osoba/7 nocí 456 EUR

  BED & BREAKFAST
  17.06.2021
 • Argiro Village

  EUR/osoba/7 nocí 495 EUR

  HALF BOARD
  17.06.2021
 • Electra Palace

  EUR/osoba/7 nocí 897 EUR

  ULTRA ALL INCLUSIVE
  17.06.2021
 • Belair Beach Hotel

  EUR/osoba/7 nocí 577 EUR

  HALF BOARD
  17.06.2021
!!!!!!!!!!!!! VÝHODNÉ PONUKY !!!!!!!!!!!!! !!! (ZÁKLADNÁ CENA PRE 2 OSOBY) !!!
Od
Krajina Dátum Deň Cena

 

STREDISKÁ - RHODOS

 

MESTO RHODOS je už od svojho založenia hlavným mestom ostrova, leží 16 km od letiska. Známe sa stalo aj vďaka Rhodskému kolosu, ktorý bol jedným zo siedmich divov sveta. Podľa dostupných prameňov samotná socha merala 32 metrov, pričom stála na 10 metrovom podstavci. Bronzová socha slúžila ako maják. Na nešťastie sa však kolos zrútil pri zemetrasení.   Štvorkilometrové mestské hradby s vežami, baštami a priekopami, patria k najvydarenejším príkladom stredovekého opevnenia. Veľmi príjemná je prechádzka okolo starého mesta po mestských hradbách. Bránou slobody vstúpite do živého starého mesta so spleťou typických uličiek s kupolami a minaretmi. Na námestí Symi sú zvyšky Afroditinho chrámu a mestská pinakotéka (moderné umenie). Kolorit mesta dokresľuje starý prístav Mandraki, ktorý sa využíval už pri založení mesta a dnes slúži ako jachtársky prístav. Samozrejme pri potulkách starým mestom nemôžete vynechať návštevu miesta, kde stál jeden zo siedmych divov sveta – Rhodský Kolos. Nové mesto, v ktorom sú úrady a predovšetkým početné hotely a reštaurácie, robí z Rhodosu moderné kozmopolitné mesto.

FALIRAKI Letovisko má nádhernú, 4 km dlhú, piesočnatú pláž a je vzdialené od mesta Rhodos asi 15 km. Faliraki je jedno z najrušnejších turistických centier ostrova na východnom pobreží. Táto oblasť je atraktívna pre mladých ľudí, ktorí sa naplno odovzdávajú lákadlám nočného života a nechajú sa strhnúť do víru zábavy. Potešenie z dobrého jedla v jednej z mnohých malých reštaurácií popri pláži či vzrušujúce rytmy v nespočetných baroch a diskotékach spravia z vašej dovolenky nezabudnuteľný zážitok. Naproti tomu i tu nájdete i pokojnejšie miesta k stráveniu oddychu.

 

IALISSOS Antické mesto na severozápade ostrova, na kopci Filerimos, je jedným z najdôležitejších archeologických nálezísk Rhodosu. Je vzdialené od centra Rhodos asi 7 km. Môžete tu nájsť pozostatky Diovho chrámu rovnako ako i zvyšky byzantského opevnenia a Rytiersky kostol zo 14. storočia. Menšia pláž je zmesou väčších či menších okruhliakov a piesku. More býva pokojnejšie najmä ráno, neskôr sa tu vyskytujú celkom veľké vlny. V jej okolí sa nachádzajú reštaurácie, taverny a bary. 

KALITHEA Tradičné letovisko s úzkymi uličkami a kamennými domčekmi, juhovýchodne od hlavného mesta, kúsok od rušného letoviska Faliraki, s nádherným výhľadom na rovnomenný záliv, je vzdialené od centra Rhodos asi 13 km. V blízkosti sa nachádzajú krásne kláštory, ktoré určite stoja za návštevu, ako i jaskyňa Kalamonies s pôsobivými stalaktitmi. 13.-14. septembra sa v mestečku oslavuje sviatok Svätého kríža, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie na ostrove. Súčasťou letoviska sú aj známe kúpele a menšia piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom. Oblasť je vyhľadávaná milovníkmi podmorského života. 

KOLYMBIA Toto letovisko Vás zaujme svojou kľudnou atmosférou a pohostinnosťou. Mesto je vzdialené 23 km od mesta Rhodos a 28 km od Lindos, ktorými je Kolymbia spojená pravidelnými autobusovými linkami. Pokojná prechádzka po nekonečných a nádherných plážach tohto letoviska pod oblohou posiatou jasnými hviezdami, príjemné chvíle strávené pri oddychu v moderných hoteloch, v miestnych obchodíkoch či reštauráciách, vytvárajú malebnú kulisu pre prežitie príjemnej a kľudnej dovolenky uprostred pôvabnej prírody. Okolie Kolymbie je známe aj pre svoje ohodnotenie modrou vlajkou za čistotu morskej vody. V blízkosti sa nachádza vychýrená pláž s názvom Tsambika, spomínaná v mnohých bedekroch. Stredisko je známe svojou eukalyptovou alejou s celkovou dĺžkou viac ako 2,5 km tiahnúcou sa od hlavnej cesty spájajúcej sever a juh ostrova až centru letoviska pri pláži.

IXIA Nádherné prázdninové letovisko Ixia leží na západnom pobreží ostrova, len 4 km od hlavného mesta Rhodos. Vašu ideálnu dovolenku, ktorá bude kombináciou oddychu, slnenia a športového vyžitia na piesočnatej pláži s okruhliakmi, a tiež večernej zábavy priamo v stredisku alebo v hlavnom meste, kam sa poľahky dostanete miestnou dopravou. Letovisko je obľúbené pre bohatú ponuku aktivít – množstvo vodných športov, nákupných možností a typických gréckych taverien a reštaurácií, ktoré sa tiahnu hlavnou triedou. Pozdĺž pobrežia sú rozmiestnené rôznorodé hotely, apartmány a domčeky ponúkajúce ubytovanie a taktiež aj malé nákupné centrum. Ak by ste si od hluku chceli oddýchnuť, na konci dlhej a širokej prevažne okruhliakovej pláže (smerom na Kremasti) nájdete vytúžený pokoj.