""

 
 • Hersonissos Maris

  EUR/osoba/7 nocí 629 EUR

  HALF BOARD
  14.06.2022
 • Gouves Waterpark Holiday Resort

  EUR/osoba/7 nocí 711 EUR

  ALL INCLUSIVE
  14.06.2022
 • Parasol Lifestyle Beach Resort

  EUR/osoba/7 nocí 802 EUR

  HALF BOARD
  14.06.2022
 • The Island

  EUR/osoba/7 nocí 777 EUR

  BED & BREAKFAST
  14.06.2022
 • Stella Village Hotel & Bungalows

  EUR/osoba/7 nocí 767 EUR

  ALL INCLUSIVE
  14.06.2022
 • Paralos Kosta Mare (Ex. Kosta Mare Palace)

  EUR/osoba/7 nocí 976 EUR

  ALL INCLUSIVE
  14.06.2022
 • Stella Palace Resort & Spa

  EUR/osoba/7 nocí 1 027 EUR

  ALL INCLUSIVE
  14.06.2022
 • Bella Beach

  EUR/osoba/7 nocí 942 EUR

  ALL INCLUSIVE
  14.06.2022
!!!!!!!!!!!!! VÝHODNÉ PONUKY !!!!!!!!!!!!! !!! (ZÁKLADNÁ CENA PRE 2 OSOBY) !!!
Od
Krajina Dátum Deň Cena

STREDISKÁ - KRÉTA

 

HERAKLION: Najväčším mestom na ostrove je Heraklion; v súčastnosti centrum administratívy a turizmu, ktoré leží na severnom pobreží ostrova, blízko mesta Knóssos. Medzi najviac vyhľadávané miesta patrí palác v Knósse, ktorý objavil sir Arthur Evans. Prístavné mesto Heraklion má bohatú históriu, ktorá dýcha zo všetkých strán. Nájdeme tu päť kilometrov dlhú Benátsku pevnosť, archeologické múzeum s artefaktmi až z 5. tisícročia pred Kristom a Títov kostol, pomenovaný podľa druha sv. Petra, s jeho uchovanou relikviou. Názov mesta prešiel mnohými variantmi. Po osídlení Arabmi v 9. storočí sa nazývalo Kandak (arab. - priekopa). V trinástom storočí mesto kúpili Benátčania, pričom názov zmenili na Candia. Zmeny vlastníkov a ich osobitá kultúra sa podpísali na podobe mesta, akú poznáme aj dnes. Stretnúť sa môžeme aj s názvom Iraklion. Každé miesto je bez svojej histórie a kultúry iba zem, voda a vzduch, preto spomenieme miestnu povesť o Minotaurovi. Podľa nej mal kráľovnú Pasifaé, manželku kráľa Minoa z paláca v Knósse, zviezť býk. Narodil sa im syn s telom človeka a býčou hlavou. Keďže jeho krvilačná povaha robila kráľovi starosti, požiadal svojho najlepšieho staviteľa Daidala, aby vybudoval podzemný labyrint, kam Minotaura uväznil.


HERSONISSOS: Hersonissos je najväčším a najrušnejším letoviskom v okrese Heraklion, od ktorého je vzdialený 25 kilometrov. V okolí odporúčame navštíviť a preskúmať tunajšie dedinky, napríklad ľudové múzeum Lichtostanis. Hersonissos je pravým opakom pokojného letoviska. Jedná sa o najväčšie centrum zábavy, aké sa na Kréte dá nájsť a súčasne aj najstaršie letovisko na ostrove. Stredisko leží 27 km na východ od Heraklionu. Pláží je tu asi 10, prevažne pieskových, najväčšia je na západ od prístavu, ďalej sú vyhľadávané pláže pri hoteli Nana alebo pri aquaparku Star Beach, kde si môžete pokojne skočiť aj bungee jumping alebo zabaviť sa na penovej disko. Pláže sú kvalitné, vhodné aj pre deti a neplavcov. Vietor je tu v porovnaní s južnou časťou ostrova oveľa pokojnejší a voda čistá a teplá. Z letoviska je dobrý spoj do Heraklionu, kde nájdete zaujímavé múzeum a trhy. Určite si treba nájsť čas na návštevu palmovej pláže Vai, ktorá sa nachádza na východ alebo jaskyňu Dikteon Andron (cca 30 km na juh), v ktorej sa podľa povesti narodil boh Zeus.


ANISSARAS: Obec Anissaras sa nachádza na severozápadnom pobreží Kréty, 24 km od letiska, medzi Hersonissios a Analipsi. Ide skôr o pokojnejšie letovisko. Je známe svojou dlhou piesočnatou plážou s pozvoľným vstupom do mora. Po plážovej promenáde je možné sa dostať do rušného Hersonissosu.


SISSI: Sissi je malé, pokojné ale veľmi atraktívne stredisko severného pobrežia, 38 km od letiska, leží medzi Heraklionom a Agios Nikolaos. Letovisko si stále zachováva svoj pokojný ráz, bez rozľahlých hotelov, množstva barov a preplnených promenád. Sissi odporúčame pre dovolenkárov, ktorí na dovolenke uprednostňujú relax, pohodu a nepreplnené pláže. Pozdĺž pobrežia je možné sa dostať do susednej dediny Milatos s tromi plážami, ktoré sú podľa niektorých cestovateľov o trošku krajšie ako tie v Sissi.


STALIS: Stalis patrí k veľmi obľúbeným dovolenkovým letoviskám Kréty, leží cca 30 km od Heraklionu. V porovnaní so susednými letoviskami Malia a Hersonissos je to pokojnejšie letovisko vhodné pre rodinnú dovolenku. Nachádzajú sa tu nákupné možnosti, taverny, reštaurácie, ale za rušným nočným životom je potrebné cestovať do susedných letovísk. V okolí Stalisu môžete obdivovať krásne prírodné scenérie. Juhovýchodne sa nachádza pohorie Selena Oros, ktoré je severným výbežkom najväčšieho pohoria v oblasti Dikti.


KOKKINI HANI: Kokkini Hani je menšia, pokojná dedinka na severnom pobreží Kréty, leží 12 km od centra mesta Heraklion a 8 km od letiska. Výhodou letoviska je blízkosť hlavného mesta, ktoré je pohodlne dostupné miestnymi autobusmi. Ako mnohé iné letoviská na Kréte, aj v tomto letovisku sú k dispozícií mnohé obchodíky, taverny a krásne pláže.