""

 
Výhodné ponuky (Základná cena pre 2 osoby)
Od
Krajina Dátum Deň Cena

STREDISKÁ - KORFU

 

ACHARAVI  tzv. hlavné mesto severného pobrežia. Stredisko je známe najmä svojim životom, promenádou plnou obchodíkov, kaviarní, reštaurácií a nočným životom. Spája zábavu i relax. Miesto je vhodné pre všetky vekové kategórie. Krásna 3 km dlhá piesočnatá pláž s čistou vodou a pozvoľným vstupom do mora je vhodná pre deti, ale i neplavcov. Obchodíky, taverny, bary a diskotéky sa tiahnu celým mestom až na pláž. Priamo za strediskom sú vybudované turistické chodníky, ktoré sa tiahnu kopcami za ním. Nachádzajú sa tu aj pozostatky rímskych kúpeľov. Určite netreba vynechať návštevu aquaparku Hydropolis s množstvom vodných atrakcií, toboganov, ale i oddychovej zóny a ZOO. Transfer z letiska trvá približne jeden a pol hodiny.

DASSIA Vzdialenosť od letiska (Kerkyra) - 15 km

Obľúbené väčšie letovisko na východnom pobreží, ktoré vyhľadávajú najmä nadšenci zábavy a vodných športov. Dassia ponúka všetko, čo patrí k nezabudnuteľnej dovolenke. Okrem kúpania a opaľovania na pláži ponúka širokú paletu vodných športov - lyžovanie, parasailing, vodné skútre. V Dassii je bohatý nočný život vďaka veľkému množstvu barov, nočných klubov, diskoték, taverničiek a reštaurácii s výhľadom na more. Pre tých, ktorí radi nakupujú, je v Dassii množstvo obchodov, ktoré ponúkajú výrobky z kože, odevy a zlato. Bočnými uličkami sa kedykoľvek jednoducho dostanete na hlavnú kamienkovú pláž ocenenú Modrou vlajkou, ktorá má po jednom metri od vstupu už piesočnaté dno. Na oboch koncoch letoviska sa nachádzajú malé zátokové pláže. Letovisko má ideálnu polohu na poznávanie ostrova a je vhodné pre milovníkov aktívnej dovolenky. Transfer z letiska trvá cca 30 min.

GOUVIA Vzdialenosť od letiska (Kerkyra) - 10 km

Letovisko na východnom pobreží, je neďaleko od hlavného mesta. Z kedysi malej rybárskej dedinky je dnes moderné letovisko, ideálne pre páry a rodiny. Ponúka tri krásne kamienkové pláže s pozvoľným vstupom do mora. Hlavná ulica, ktorá prechádza celým strediskom, je lemovaná rôznymi obchodíkmi, tavernami a barmi. V miestom prístave kotvia menšie, ale i luxusné jachty. V stredisku sa nachádzajú pozostatky benátskej lodenice so zachovalými kamennými klenbami, ale i benátskej pevnosti. 

 

IPSOS Vzdialenosť od letiska (Kerkyra) - 15 km

Živé letovisko na východe ostrova, patrí medzi najnavštevovanejšie na ostrove. Navštevujú ho páry, rodiny s deťmi, mladí ľudia, ale i seniori, všetci si tu dokážu prísť na svoje. Letovisko je naozaj živé, plné diskoték a barov. Na druhej strane tú nájdete aj pokojné miesta, takže letovisko je obľúbené u rodín s deťmi ako aj u mladých ľudí. Pláž sa rozkladá pozdĺž hlavnej cesty a je kamienkovo piesočnatá s pozvoľným vstupom, ocenená Modrou vlajkou za čistotu.

 

KANONI Vzdialenosť od letiska (Kerkyra) - 5 km

Kedysi hlavné mesto a srdce ostrova, z ktorého je nádherný výhľad na Pontikonisi (Myší ostrov) a kláštor Vlacherna. V stredisku sa nachádzajú dve pláže. Prvá, piesočnatá a obľúbená s malým mólom sa nachádza kúsok od parkoviska. Druhá je situovaná oproti Pontikonisi a je zároveň obľúbeným miestom pre pozorovanie lietadiel.

 

KORFU Vzdialenosť od letiska (Kerkyra) - 3 km

Hlavné mesto ostrova s úzkymi uličkami, ktoré lemujú početné taverny, kaviarne, reštaurácie a rôznorodé obchodíky. Dominantami mesta sú stará pevnosť z benátskeho obdobia a nová pevnosť, starý a nový prístav, ktorý je výborným východiskovým bodom pre lodné výlety nielen v okolí, ale i na okružné plavby a Palác svätého Michala a Juraja.

Vzhľadom na pohnutú históriu, počas ktorej bol ostrov mnohokrát spustošený, sa veľa antických pamiatok nezachovalo. Významnejšie pamiatky z tohto obdobia uchováva Archeologické múzeum, napr. štít miestneho chrámu bohyne Artemis, zobrazujúci hlavu Gorgony - Medúzy. Ďalšie pamiatky, najmä z byzantského obdobia, sú sústredené v pôvodnom Kráľovskom paláci, ktorý bol postavený ako sídlo britského Lorda - vrchného komisára. Obchodným centrom mesta je Nikiforova ulica a tiež promenáda Esplanade medzi mestom a tzv. Starou pevnosťou. V bezprostrednej blízkosti centra sa nachádza Villa Monrepos, miesto narodenia manžela britskej kráľovnej Alžbety II. - princa Filipa. Asi 15 km od mesta sa nachádza Villa Achilleion, letohrádok rakúskej cisárovny Alžbety (Sissi). Za návštevu stojí i malebný prístav Paleokastritsa na západnom pobreží  ostrova s piesočnatou plážou a kláštorom Panagía Theokótos na skale nad mestečkom. Odtiaľ je nádherný panoramatický výhľad na celé okolie. Ešte vyššie je zrúcanina zámku Angelokástro, výstup si ale vyžaduje čas a hlavne v lete aj dobrú fyzickú kondíciu.

SIDARI Vzdialenosť od letiska (Kerkyra) - 40 km

Obľúbené letovisko na severe ostrova s nádhernými plážami, ktoré vzniklo spojením dvoch menších dediniek. Zamilované páry bude iste zaujímať legenda o miestnom Kanále lásky (Canal d´Amour), ktorý je najznámejší z týchto útvarov vzniknutých eróziou. Hovorí sa, že žena, ktorá kanálom prepláva, získa srdce milovaného muža. Nachádzajú sa tu tri pláže – prvá, piesočnatá, blízko starého rybárskeho prístavu, ďalej hlavná a veľmi dlhá a široká piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora a možnosťami vodných športov a okolitými tavernami a barmi a na západe menšia piesočnatá pláž pri Kanále lásky. Pozdĺž strediska sa nachádzajú početné obchodíky so suvenírmi, reštaurácie, taverny, bary a diskotéky. Transfer z letiska trvá približne 1 hod. 15 min.