""

 
!!!!!!!!!!!!! VÝHODNÉ PONUKY !!!!!!!!!!!!! !!! (ZÁKLADNÁ CENA PRE 2 OSOBY) !!!
Od
Krajina Dátum Deň Cena

LETOVISKÁ – EGEJSKÉ POBREŽIE

Dalaman nachádza sa juhozápadnej časti Turecka. Mesto Dalaman stal sa široko známy pre turistov tu hneď po otvorení medzinárodného letiska. Je obklopené morom z jednej a horami z druhej strany. V meste je veľa obchodov, reštaurácií, barov a čajových záhrad. Dalaman má aj svoju vlastnú pláž, ktorá ešte nie je priveľmi skomercionalizovaná a nachádza sa na nej veľké množstvo pôvodných rastlín a živočíchov. Má vynikajúcu infraštruktúru, ľahko sa dostanete do blízkych dovolenkových miest ako Marmaris, Fethiye, Köyceğiz, Dalyan, Ölüdeniz a Hisarönü. Turisti v tejto oblasti by mali navštíviť oblasť Dalyan, archeologické miesto Kaunos, či vidieť hrobky vytesané do pieskovca popri rieke Dalyan. Dalaman sa však pomaly stáva známy nielen ako vstupná brána pre turistov, ale aj ako dovolenkové centrum samo o sebe. Prosperuje najmä z blízkosti viacerých zaujímavých miest, jednak po historickej, jednak po geografickej stránke. Dalaman je vhodná destinácia pre všetkých, ktorí milujú more, prírodu, krásne prostredie a športové aktivity.

Marmaris leží cca. 95 km od Dalamanu. Pôvodné rybárske mestečko teraz má okolo 30 tisíc obyvateľov. Dejiny mesta siahajú až do dôb Alexandra Veľkého. V staroveku bolo významným centrom obchodnej cesty vedúcej z Malej Ázie do Egypta. Dnes je Marmaris jedným z najobľúbenejších letovísk v Turecku vôbec. V letnej sezóne je tu vynikajúce počasie. Letovisko Marmaris je uzatvorená pláž obkolesená pohorím a píniovými lesmi. Okrem priezračného mora a mnoho pláží sa v Marmarise nachádza veľký prístav pre jachty pre východné stredomorie. Okrem upravenej plážovej promenády tu môžete nájsť pekné staré mesto, množstvo reštaurácií, kaviarní, diskoték, barov, boutiqov a bazárov. V zátoke máte možnosť vyskúšat široký špektrum vodných športov a v lese jeep safari. Marmaris je typické historické mestečko s romantickými uličkami, ktorého história sa datuje už od 11. storočia.

Fethiye leží cca. 50 km od Dalamanu. Jedno z najmladších dovolenkových centier na Egejskej riviére. Najväčšou zaujímavosťou sú hrobky z rokov 550-350 p. n. l., ktoré sa nachádzajú v skalnej stene nad mestom. Poloha mesta je ideálna pre návštevy historických pamätihodností, ktoré sú v okolí. Centrum Fethiye je vystavané okolo prístavu, okolie je obklopené píniovými lesmi, olivovníkmi, myrtou, vavrínmi, platanmi a akáciami. Fethiye láka turistov hlavne nádherným tyrkysovým morom. Dobrodružnejšie povahy určite využijú skvelé možnosti na rafting, či na potápanie. 

Ölüdeniz nachádza sa asi 14 km od letoviska Fethiye a cca. 60 km od letiska. Nádherná lagúna je prírodnou rezerváciou a pláž tu už niekoľko rokov drží prvú priečku v Európe za tú najkrajšiu a patrí aj medzi tie naj pláže sveta. Okrem upravenej pláže tu môžete nájsť útulné reštaurácie a bary. Turisti tu majú aj možnosti športového vyžitia – vodné bicykle, vodné lyže, potápanie, rafting, morské kajaky či jazda na koni priamo po pláži. Turisti sem okrem krásnej lagúny prichádzajú aj kvôli paraglidingu.

Icmeler je rušné predmestie Marmarisu, leží cca. 105 km od Dalamanu. Krásne turecké mesto Icmeler je vhodné miesto pre strávenie aktívnej dovolenky. Okrem množstva športových aktivít, ako sú korčuľovanie, jazda na koni, či rafting, ponúka Icmeler a jeho okolie aj možnosť absolvovať jeep safari, či rôzne lodné výlety. V tomto rušnom turistickom stredisku nie je núdza ani o bohatý nočný život. Ulice sú plné turistov aj v neskorších nočných hodinách. Cez deň sa môžete túlať po trhoch, obchodoch, či reštauráciách, ktoré ponúkajú jedlá z rôznych krajín sveta. Je to vhodné miesto pre milovníkov aktívnej dovolenky.