""

SAHARA OKRUH (2 DNI)

Cena: 220 DT / osoba

Tento dvojdňový výlet patrí k tým najzaujímavejším a uvítajú ho milovníci histórie i tí, ktorí hľadajú exotiku a prírodné lákadlá tejto krajiny.

1. deň

Skoro ráno po raňajkách odchod z hotela. Cesta do El Jem, prehliadka rímskeho kolosea, ďalej cez mesto Sfax a Gabes do Matmaty s typickým obydlím berberskej rodiny, tzv. troglodytské obydlia, ktoré sú svetovým unikátom. Jedno z týchto obydlí si osobne prehliadnete Z púštneho mestečka Douz, nazývaného aj brána do Sahary, môžete absolvovať prechádzku na ťavách v karaváne do piesočných dún Sahary a potom si treba oddýchnuť pri hotelovom bazéne. V tomto hoteli budete večerať a druhý deň raňajkovať.

2. deň:

Nasledujúci deň vyrazíte do pohoria Atlas, tvoriaceho prírodnú hranicu s Alžírskom, cez soľné jazero Chot El Jerid, zastávka na fotografovanie. Z púštneho mesta Tozeur sa vyráža na jeepoch do horských oáz Chebika a Tamerza s kaňonmi a kaskádami. Po obede cesta pokračuje do Kairouanu, posvätného moslimského mesta. Nasleduje zastávka pred veľkou mešitou Sidi Okba a návšteva výrobne kobercov.

TUNIS – KARTHAGO – SIDI BOU SAID (1 DEŇ)

Cena: 90 DT / osoba

Po raňajkách odchod do starobylého Kartága. s prehliadkou starého mesta. Úzke kľukaté uličky so spleťou obchodíkov sú plné zaujímavého tovaru a samozrejmosťou je i návšteva tradičného bazáru s možnosťou nákupu suvenírov a národné múzeum Bardo.V múzeu môžete obdivovať najhodnotnejšie pamiatky a archeologické vykopávky z celej severnej Afriky, ako aj najväčšiu zbierku rímskych mozaík na svete. Výlet ďalej pokračuje prehliadkou blízkeho malebného mestečka nad morom – Sidi Bou Said postaveného v typicky maurskom štýle s bielo – modrými domčekmi a nádherným výhľadom na tyrkysové more. Je označované ako "tuniské Saint Tropéz". Malebná dedinka je preslávená filmom Angelika a sultán. V paláci baróna z Erlangene sa natáčali zábery. Mesto je známe výrobou vtáčích klietok z dreva a drôtu. Návrat do hotela pred večerou.

PIRÁTSKA PLAVBA (1/2 DEŇ)

Cena: 40 DT / osoba

K tradične obľúbeným fakultatívnym výletom patria lodné výlety. Pirátska plavba je poldenný výlet s obedom zahŕňajúcim grilovanú rybu so zeleninou a čerstvé ovocie podávaným na lodi. Počas plavby pozdĺž pobrežia je pripravený zaujímavý program pirátmi a samozrejmosťou je možnosť kúpania sa v teplom Stredozemnom mori.

Výlet plný zábavy a smiechu, vhodný pre všetky vekové kategórie.

KAIROUAN - EL JEM – MONASTIR (1/2 DEŇ)

Cena: 90 DT / osoba

Celodenný výlet za pamiatkami Tuniska. El Jem je malé mestečko ležiace v polovici cesty medzi mestami Sousse a Sfax s úžasným veľkým rímskym koloseom – amfiteátrom, ktoré patrilo k najväčším amfiteátrom v rímskom svete a vyznačuje sa veľmi pohnutou históriou. Je tretím najväčším amfiteátrom na svete pre 30.000 divákov, návšteva múzea s nádhernými mozaikami. Cesta pokračuje do nádherného mesta Monastir, prehliadka mauzólea prvého tuniského prezidenta Habiba Bourghibu a prístavu. Voľný čas v meste, možnosť nákupov.

Kairouan je najdôležitejšie islamské mesto v celej severnej Afrike. K miestam navštevovaným pútnikmi patrí mešita Barber preslávená dekoratívnymi dlaždicami a Veľká mešita.

KARAVÁNA (1/2 DEŇ)

Cena: 40 DT / osoba

Obľúbený výlet na ťavách do beduínskej osady s možnosťou spoznať ich život. Počas cesty v ťavej karaváne so skúsenými sprievodcami môžete pozorovať okolitú krajinu. V beduínskej osade bude nasledovať prestávka, počas ktorej si môžete spraviť zopár obrázkov. Uvidíte výrobu tradičného chleba a čaká na vás i možnosť nákupu ručne robených suvenírov.

AL ZAHRA FOLKLÓRNY VEČER

Cena: 90 DT /osoba

Folklórny večer s brušnými tanečnicami, spojený s ochutnávkou miestnych špecialít a nápojov. Po večeri nasleduje zvuková laserová show, ktorá predstaví celú históriu Tuniska. Show prebieha pri veľkej, umelo vytvorenej pevnosti s jazerom, kde účinkuje cca 80 hercov v dobových kostýmoch, s ťavami a koňmi.

ZULU SHOW A FRIGUIA PARK

Cena: 85 DT / osoba

Poldenný výlet pre milovníkov zvierat s deťmi. Odchod ráno po raňajkách klimatizovaným autobusom. Nasleduje prechádzka safari parkom Friguia. Park bol vytvorený v spolupráci s Južnou Afrikou a európskymi odborníkmi, ktorí sa podieľajú sa na svetovom programe na záchranu viac ako 60 ohrozených druhov. Celkovo je súkromný prírodný park domov pre 412 zvierat rozprestierajúcich sa na 36 akroch plochy. Môžete vidieť tuleniu show, deti sa môžu povoziť na ťave a koníkovi (za poplatok). V celom areáli je možnosť fotografovania zadarmo. V areáli je možnosť prejsť sa na ťavách, za poplatok cca 3 TND. V prípadu záujmu môžete mať nezabudnuteľný zážitok a zaplávať si s týmto jedinečným tvorom (nutná rezervácia vopred za poplatok).

Tuniský folklórny večer spojený so zábavou, na ktorom africké kmene tancujú a spievajú. V cene zájazdu večera a nealko nápoje.

Ďalšie fakultatívne programy: plávanie s delfinmi,  Carthage land , Sousse by night, Kuriat ostrovy

Počas Vášho pobytu je pre Vás pripravená bohatá ponuka fakultatívnych výletov. Fakultatívne výlety sú organizované miestnym poskytovateľom služieb. S podrobnou ponukou fakultatívnych výletov sa môžete oboznámiť na mieste pobytu. Uvedené ceny sú orientačné.

 

Upozornenie: Vážení klienti, pre Vaše bezpečie a pohodlnú dovolenku si Vás dovoľujeme upozorniť a varovať pred kúpou fakultatívnych výletov od predajcov z ulice, či na plážach alebo od ľudí, ktorých nepoznáte. Kvalitu služieb od týchto predajcov naša cestovná kancelária negarantuje. CK je zbavená všetkej zodpovednosti za klientov, ktorí cestujú na fakultatívne výlety individuálne a nie s našou partnerskou spoločnosťou.

Fakultatívne výlety sú organizované našou partnerskou spoločnosťou. Za fakultatívne výlety plne zodpovedá organizátor. Fakultatívne výlety si môžete zakúpiť prostredníctvom našich delegátov. Ceny sú orientačné, môžu sa meniť. Presný program, cenu a podmienky absolvovania výletu sú k dispozícii priamo na mieste pobytu u delegáta. Poradie jednotlivých výletov sa môže meniť, prípadne v závislosti od počasia taktiež môžu nastať korekcie. Uskutočnenie programov je viazané na minimálny počet prihlásených. Na fakultatívny výlet sa môžete prihlásiť počas konzultačných hodín u delegáta CK. Potvrdením o zaplatení fakultatívneho výletu (ktoré Vám delegát odovzdá pri kúpe zájazdu) je nutné preukázať sa pri nástupe na daný fakultatívny výlet. Bližšie informácie, prípadne informácie o zmene programu fakultatívneho výletu Vám vždy poskytne delegát CK. Na storno účasti na programoch je možnosť do 24 h. pred začiatkom uskutočnenia programov. V prípade nedostavenia sa na program v deň realizácie, cenu programu nemáme možnosť vrátiť. Klient je povinný si pred výletom sám na recepcii objednať budenie, raňajkový balíček a neskoré večeru. Cestovná kancelária neručí za kvalitu videokaziet, CD a ďalších nahrávok zakúpených pri fakultatívnych výletoch a neodporúča vôbec ich zakúpiť.