""

 

FAKULTATÍVNE VÝLETY

Hlavné mesto Nicosia (sobota/polovica dňa)cca. 38€/osoba

Druhé meno Nicosie je Lefkosa a je jediné rozdelené hlavné mesto na svete. Práve stredom Starého mesta vedie Zelená línia. Nikózia má bohatú históriu, o čom svedčí množstvo starobylých pamiatok, z ktorých navštívite napríklad uličky starého mesta, katedrálu svetej Sofií, ktorá teraz slúži ako mešita a vnútorný trh. Potom nasleduje individuálny program, ktorá bude trvať cca. 1,5 hodinu. Ak chcete navštíviť aj grécku časť mesta, je potrebné mať pri sebe cestovný pas a občiansky preukaz. Obed bude v stredovekom caravanseraji.

Famagusta ( Gazimagusa) – cca. 39 -  49€/osoba

Famagusta je vynikajúce kulturne a historické stredisko ostrova. Výlet sa začína v ranných hodinách návštevou mesta Salamis, ktoré bolo cyperským mestským kráľovstvom a dnes je najdôležitejšou archeologickou lokalitou na celom ostrove, je tu zachované divadlo, kúpele, fresky a mozaiky. Cesta pokračuje návštevou kláštora svätého Barnabáša, v ktorom sa nachádza múzeum ikon, archeologické múzeum a hrobka tohto svätca. Tiež tu navštívite Othellovu vežu, benátsku pevnosť, mešitu Lala Mustafa Pasha a niekoľko kostolov a ruín. Samozrejme k výletu patrí aj obed.

Poloostrov Karpas (pondelok) – cca. 45 - 51€/osoba

Karpas je najúchvatnejšou časťou Severného Cypru, kde sa nachádza nádherný národný park. Na výlete Vás čaká nedotknutelná príroda, prekrásne pláže a čarovné rybárske dedinky. Môžete ochutnať rôzne druhy olivového oleja v lisovne olív, kde Vám ukážu staroveký i moderný proces výroby oleja. Ďalej pokračuje návšteva kláštora Apostolos Andreas. Obed si môžete vychutnať v útulnom reštaurácii pri pláži, kde po obede budete mať čas aj na kúpanie.

Romantický výlet a kúpanie (utorok) – 39 - 44€/osoba

Prvou zastávkou je Bellapais, kde žil spisovateľ Lawrence Durrell a napísal tu známu knihu "Bitter Lemons of Cyprus". Dedinka je známa Bellapaiským opátstvom, ktoré je považované za veľdielo gotického umenia. Tiché, kľudné opátstvo je vynikajúca voľba aj pre svadby. Ďalšou zastávkou je piesočnatá pláž Alagadi, ktorá je veľmi oblúbená časť ostrova. Je to veľmi príjemný výlet vhodné na relaxovanie.

Lodný výlet – 39 - 49€/osoba

Ak túžite po dobrodružstve, tak vám ponúkame tento krásny lodný výlet, počas ktorého spoznáte krásy severocyperského pobrežia, počas výletu loď dvakrát pristane kde ponúka kúpanie priamo na otvorenom mori. Ponúka možnosť aj na vyskúšanie vodných športov (jet ski, banán. atd.). Obed bude servírovaný na palube.

Hamam (turecké kúpele) – 30€/osoba

Hamam je miesto, kde si očistíte telo aj myseľ. Postará sa o Vás masér, ktorý na úvod použije špongiu a dokonale Vám vymasíruje telo, zbaví ho starých a odumretých kožných buniek. Zároveň Vám premasíruje pokožku, aby sa prekrvila. Na záver, ak si budete priať, môžete si dať urobiť olejovú masáž.

 

Po celý čas Vášho pobytu Vám ponúkame pestrý program výletov. Spoznáte nielen historické miesta, nadýchate sa čistého morského vzduchu na výlete loďou a môžete ochutnať vynikajúce miestne nápoje. Pre poznaniachtivých turistov a pre tých, ktorí nechcú stráviť celú dovolenku iba na pláži, pripravila naša turecká partnerská cestovná kancelária pestrú paletu fakultatívnych výletov. Z jej ponuky si určite vyberiete.

Upozornenie: Vážení klienti, pre Vaše bezpečie a pohodlnú dovolenku si Vás dovoľujeme upozorniť a varovať pred kúpou fakultatívnych výletov od predajcov z ulice, či na plážach alebo od ľudí, ktorých nepoznáte. Kvalitu služieb od týchto predajcov naša cestovná kancelária negarantuje. CK je zbavená všetkej zodpovednosti za klientov, ktorí cestujú na fakultatívne výlety individuálne a nie s našou partnerskou spoločnosťou. Fakultatívne výlety sú organizované našou partnerskou spoločnosťou. Za fakultatívne výlety plne zodpovedá organizátor. Fakultatívne výlety si môžete zakúpiť prostredníctvom našich delegátov. Ceny sú orientačné, môžu sa meniť. Presný program, cenu a podmienky absolvovania výletu sú k dispozícii priamo na mieste pobytu u delegáta. Poradie jednotlivých výletov sa môže meniť, prípadne v závislosti od počasia taktiež môžu nastať korekcie. Uskutočnenie programov je viazané na minimálny počet prihlásených. Na fakultatívny výlet sa môžete prihlásiť počas konzultačných hodín u delegáta CK. Potvrdením o zaplatení fakultatívneho výletu (ktoré Vám delegát odovzdá pri kúpe zájazdu) je nutné preukázať sa pri nástupe na daný fakultatívny výlet. Bližšie informácie, prípadne informácie o zmene programu fakultatívneho výletu Vám vždy poskytne delegát CK. Na storno účasti na programoch je možnosť do 24 h. pred začiatkom uskutočnenia programov. V prípade nedostavenia sa na program v deň realizácie, cenu programu nemáme možnosť vrátiť. Klient je povinný si pred výletom sám na recepcii objednať budenie, raňajkový balíček a neskoré večeru. Cestovná kancelária neručí za kvalitu videokaziet, CD a ďalších nahrávok zakúpených pri fakultatívnych výletoch a neodporúča vôbec ich zakúpiť.