""

 
Výhodné ponuky (Základná cena pre 2 osoby)
Od
Krajina Dátum Deň Cena

FAKULTATÍVNE VÝLETY - KRÉTA
 

Ostrov Spinalonga z Agios Nikolaos

Celodenný výlet loďou z Agios Nikolaos na ostrov Spinalonga, v minulosti označovaný ako “Ostrov malomocných”. Spinalonga je ostrovček s pevnosťou neďaleko severného okraja ostrova Kréta. Pevnosť, ktorá nebola nikdy dobytá, postavili Benátčania v 16. storočí. V priebehu prehliadky uvidíte zariadenie pre malomocných, ako aj samotné mestečko, ktoré bolo na ostrove vytvorené, a ktoré ešte do dnešných čias pôsobí milým dojmom. Počas tohto výletu navštívite aj benátsku pevnosť a budete sa môcť okúpať v čarovnej zátoke, kde bude pre vás nachystaný aj chutný grilovaný obed. Po ceste späť sa zastavíte v príjemnom meste Agios Nikolaos, kde si oddýchnete pri káve či nákupoch v miestnych butikoch.

Na výlet si zoberte so sebou: plavky, čiapku, slnečné okuliare a opaľovací krém.

Orientačná cena: 55 EUR (cena zahŕňa aj obed), príplatok: vstupenka 8 EUR


Knossos a Heraklion

Prehliadka najväčšej archeologickej lokality doby bronzovej na ostrove Kréta. Uvidíte významný turistický cieľ, 4000 rokov starý minojský palác Knossos je zážitkom, ktorý by si nemal nechať ujsť žiadny z návštevníkov Kréty. Vďaka za celoživotnú prácu archeológa Sira Edwarda Evansa tu máte možnosť detailne spoznať prastarú minojskú architektúru, ktorá bola začiatkom epochy starého antického Grécka a spôsob života minojcov samotných. Palác Knossos bol hlavným centrom minojskej ríše, založenej bájnym kráľom Minosom.  Knossos sa skladá z miestností rôznych funkcií, ktoré boli navzájom prepojené chodbami pripomínajúcimi bludisko. Ďalšou časťou výletu je návšteva hlavného mesta Kréty – Heraklionu, kde budete mať možnosť nakúpiť na tradičnom trhovisku.

Orientačná cena: 40 EUR, vstupenky 16 EUR 


Santorini

Malý sopečný ostrovček Santorini nájdete vo vzdialenosti asi 200 km od Kréty. Tento ostrov patrí k súostroviu Kyklady a jeho história je vlastne históriou vulkánu. V roku 1450 pred n.l. na ostrove vybuchla sopka, ktorá je dodnes aktívna. Jej výbuch je považovaný za jednu z najväčších prírodných katastrof v dejinách ľudstva. Niektorí vedci dokonca spájajú túto udalosť so zánikom legendárnej Atlantídy. Ostrov je známy predovšetkým unikátnou architektúrou bielych domčekov a kostolíkov s modrými kupolami postavenými na skalnatom útese /okraji krátera/ týčiacom sa vo výške 300 m nad morom. Mnohí tvrdia, že Santorini je najkrajším miestom v Grécku. Iní v ňom našli najkrajšie miesto na Zemi. Nesporne sa však jedná o najviac fotografovanú scenériu Grécka. Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť vidieť tento zázrak prírody na vlastné oči, a pridajte i Vy zopár vlastných záberov k neuveriteľnému množstvu fotografií, ktoré tu boli kedy urobené.

Celodenná plavba loďou na čarovný vulkanický ostrov Santorini, naývaný ako „čierna perla Stredomoria“. Pre ostrov sú typické pláže s čiernym pieskom, biele domčeky a kostolíky s modrými strechami, strmé skaly a blankytové more. Odchod je od 11:00, príchod do hotela cca 20:45

Fakultatívne programy na ostrove Santorini:

1.     Perissa és Perivolos – pláže s čiernym pieskom

2.     Výlet na sopku

Orientačná cena: 135 EUR, transfer 12-16 EUR

Krétsky večer

Možnosť prežiť nezabudnuteľný večer krétskych tancov, chutnej gréckej kuchyne a vína pri živej hudbe, s príležitosťou zatancovať si typický grécky tanec sirtaki.

Prežite s nami nezabudnuteľný večer. Objavte s nami horúcu atmosféru plnú pohostinnosti a emócií zúčastnením sa na Krétskom večere v tradičnej krétskej dedine. Jedlo, pitie, radovánky - životný štýl typického Kréťana Zorbu, ktorého životná filozofia je Kréta sama. Poďte s nami stretnúť ho alebo aspoň jeho potomkov do neďalekej taverny.

Roklina Samaria

Je mnoho vecí na Kréte, ktoré možno vzhliadnuť, no jednu si určite nenechajte ujsť - „Grand Canyon„ Kréty - roklinu Samaria. Je najdlhším a snáď i najkrajším skalným žľabom v Európe. Je veľa turistov, ktorí prišli na Krétu práve kvôli nej. Pohľad na fantastickú prírodnú scenériu meniacu sa každým kilometrom, osvieženie ľadovou vodou studených, no kryštálovo čistých potôčikov, privoňanie k jednej zo 150 druhov rastlín, ktoré sa nevyskytujú nikde inde ako i náhodné stretnutia so symbolom slobody Kréťanov - divou kozou Kri-kri, sa stanú zaslúženou odmenou za vynaloženú námahu. Výška skalných stien, týčiacich sa po oboch stranách miestami dosahuje až 300 m a šírka rokliny pri tzv. Železnej bráne je necelé 3 metre. Po absolvovaní prvej polovice túry, ktorej dĺžka je cca 15 km, môžete navštíviť zrúcaninu izolovanej dedinky Samaria. Na konci rokliny Vás čaká osvieženie v priezračných vodách Lýbijského mora. K výletu patrí i krátka plavba loďou z ústia rokliny Agia Roumeli do Sougie, odkiaľ poračujete s loďou do Chora Safikonu, kde bude pristavený Váš autobus. Potrebná je len dobrá športová obuv a kvalitná foto výbava. Netreba sa obávať dlhej pešej túry, denne ju absolvuje zhruba 1500 turistov všetkých vekových kategórií.

Orientačná cena: 62 EUR, vstupenka do národného parku 5 EUR, lístok na loď 11 EUR

Upozornenie: Vážení klienti, pre Vaše bezpečie a pohodlnú dovolenku si Vás dovoľujeme upozorniť a varovať pred kúpou fakultatívnych výletov od predajcov z ulice, či na plážach alebo od ľudí, ktorých nepoznáte. Kvalitu služieb od týchto predajcov naša cestovná kancelária negarantuje. CK je zbavená všetkej zodpovednosti za klientov, ktorí cestujú na fakultatívne výlety individuálne a nie s našou partnerskou spoločnosťou.

Fakultatívne výlety sú organizované našou partnerskou spoločnosťou. Za fakultatívne výlety plne zodpovedá organizátor. Fakultatívne výlety si môžete zakúpiť prostredníctvom našich delegátov. Ceny sú orientačné, môžu sa meniť. Presný program, cenu a podmienky absolvovania výletu sú k dispozícii priamo na mieste pobytu u delegáta. Poradie jednotlivých výletov sa môže meniť, prípadne v závislosti od počasia taktiež môžu nastať korekcie. Uskutočnenie programov je viazané na minimálny počet prihlásených. Na fakultatívny výlet sa môžete prihlásiť počas konzultačných hodín u delegáta CK. Potvrdením o zaplatení fakultatívneho výletu (ktoré Vám delegát odovzdá pri kúpe zájazdu) je nutné preukázať sa pri nástupe na daný fakultatívny výlet. Bližšie informácie, prípadne informácie o zmene programu fakultatívneho výletu Vám vždy poskytne delegát CK. Na storno účasti na programoch je možnosť do 24 h. pred začiatkom uskutočnenia programov. V prípade nedostavenia sa na program v deň realizácie, cenu programu nemáme možnosť vrátiť. Klient je povinný si pred výletom sám na recepcii objednať budenie, raňajkový balíček a neskoré večeru. Cestovná kancelária neručí za kvalitu videokaziet, CD a ďalších nahrávok zakúpených pri fakultatívnych výletoch a neodporúča vôbec ich zakúpiť.