""

 
Výhodné ponuky (Základná cena pre 2 osoby)
Od
Krajina Dátum Deň Cena

 

FAKULTATÍVNE VÝLETY - KORFU
 

Albánsko (celý deň – s loďou)
Pre klientov, ktorí chcú počas svojho pobytu na ostrove Korfu zažiť a spoznať aj niečo iné, ponúkame jednodňový výlet do blízkeho Albánska. Odchádza sa z prístavu v Kerkýre, plavba pozdĺž albánskeho pobrežia do prístavu v mestečku Agia Saranda. „Hlavné mesto“ albánskeho juhu – Agia Saranda, je rýchlo sa rozrastajúce letovisko. Vysoké palmy, nové hotely a banky, piesočnaté pláže a malebná promenáda, to všetko robí z tohto strediska „západnú“ turistickú špičku Albánska. Saranda však kontrastuje s albánskou dedinou – po občianskej vojne zostalo v Albánsku cez 2 a pol milióna bunkrov, z ktorých niektoré sú viditeľné z prašných ciest, ktorými budeme prechádzať na Burtini. Tieto vykopávky 5 tisíc rokov starého mesta sú od roku 1997 zaradené do zoznamu Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Z vrcholu polostrova je prekrásny výhľad na celú oblasť, butrintské jazero a protiľahlý akvadukt. Po návrate do mestečka Agia Saranda sa podáva obed. Na výlet do Albánska je nutný platný cestovný pas.

Orientačná cena  67  EUR, dieťa 2-12 rokov 34 EUR, a prístavný poplatok 10 EUR   

 
Paxos, Antipaxos
Lodný výlet na ostrovy Paxos a Antipaxos patrí k najobľúbenejším fakultatívnym výletom. Umožní Vám spoznať krásu miest vzdialených len na skok od ostrova Korfu. Čaká Vás príjemná plavba okolo dvoch ostrovov, ktoré sa nachádzajú len hodinku plavby smerom na juh od Korfu. Antipaxos sa právom nazýva „európsky Karibik“ lebo je pokrytý jemným bielym pieskom, ktorý v kombinácii s modrým morom vytvára zátoku s úžasnou tyrkysovou farbou. Počas plavby z Kerkyrského prístavu smerom na juh máme možnosť vidieť benátske pevnosti, letovisko Benitses, Lefkimmi alebo Kavos a ostrove Paxos kde sa nachádzajú zvláštne „modré jaskyne“.  Počas výletu budete mať možnosť nahliadnuť do morských jaskýň Ipapantis a Amfitriti, okúpať sa v tyrkysovomodrých pobrežných vodách maličkého ostrovčeka Antipaxos. Plavba pokračuje do Gaiosu, hlavného mesta ostrova Paxos. Nasleduje približne prehliadka historického centra mesta, posedenie v miestnej kaviarni alebo taverne, nákup suvenírov.

Orientačná cena 42 EUR, dieťa 2-12 rokov 21 EUR (cena zahŕňa transfer a plavbu loďou, za poplatok obed na lodi 5 EUR/osoba)


Aqualand
Park plný vodných atrakcií a zábavy nájdete uprostred ostrova Korfu, asi 14 km od hlavného mesta v dedinke Agios Ioannis. Nájdete tu veľké množstvo atrakcií vrátane bazéna s umelým vlnobitím, veľa tobogánov a šmykľaviek, tzv. voľný pád, čiernu dieru, nechýba ani lenivá rieka. V areáli aquaparku sa nachádzajú aj reštaurácie s občerstvením, kaviarne, terasy na slnenie s ležadlami a slnečníkmi. Za prenájom slnečníkov a lehátok sa platí poplatok, pričom je možné prenajať si aj skrinku na uzamknutie vecí. Odporúčame vziať si so sebou slnečné okuliare, pokrývku hlavy, opaľovací krém a osušku.

Orientačná cena 40 EUR, dieťa do 12r. 25 EUR (cen zahŕňa transfer a vstupenku do aquaparku). 

 

Kalypso Star
Skvelý výlet pre rodinky s deťmi na lodi s preskleným dnom za prírodnými krásami podmorského sveta. Súčasťou výletu je nezabudnuteľná ukážka šikovnosti tuleňov a ich cvičiteľov. Návšteva hlavného mesta, kde uvidíte Starú pevnosť, Novú pevnosť, múzeum ázijského umenia, archeologické múzeum, kostol svätého Spyridona, patróna ostrova, a promenádu Liston, kde budete mať možnosť nakúpiť suveníry

Orientačná cena: 32 EUR, dieťa 16 EUR (cena zahŕňa: plavbu loďou a transfer)


Jeep Safari
Výlet na terénnych autách do hôr. Zastávky na miestach s nádhernými panoramatickými výhľadmi. Výlet pri ktorom navštívite všetky pozoruhodnosti ostrova Korfu, ako Palaiokastritsa, údolie Ropa, dedina Doukades, Aleimatades, Troumpeta, Sokraki, Spartillas, Sgourades, Paleo Perithia, Spartillasi, Pantokrator, Lafki, Petalia, Strinilas, Barbati

Orientačná cena: 56 EUR, dieťa 28 EUR

 

Upozornenie: Vážení klienti, pre Vaše bezpečie a pohodlnú dovolenku si Vás dovoľujeme upozorniť a varovať pred kúpou fakultatívnych výletov od predajcov z ulice, či na plážach alebo od ľudí, ktorých nepoznáte. Kvalitu služieb od týchto predajcov naša cestovná kancelária negarantuje. CK je zbavená všetkej zodpovednosti za klientov, ktorí cestujú na fakultatívne výlety individuálne a nie s našou partnerskou spoločnosťou.

Fakultatívne výlety sú organizované našou partnerskou spoločnosťou. Za fakultatívne výlety plne zodpovedá organizátor. Fakultatívne výlety si môžete zakúpiť prostredníctvom našich delegátov. Ceny sú orientačné, môžu sa meniť. Presný program, cenu a podmienky absolvovania výletu sú k dispozícii priamo na mieste pobytu u delegáta. Poradie jednotlivých výletov sa môže meniť, prípadne v závislosti od počasia taktiež môžu nastať korekcie. Uskutočnenie programov je viazané na minimálny počet prihlásených. Na fakultatívny výlet sa môžete prihlásiť počas konzultačných hodín u delegáta CK. Potvrdením o zaplatení fakultatívneho výletu (ktoré Vám delegát odovzdá pri kúpe zájazdu) je nutné preukázať sa pri nástupe na daný fakultatívny výlet. Bližšie informácie, prípadne informácie o zmene programu fakultatívneho výletu Vám vždy poskytne delegát CK. Na storno účasti na programoch je možnosť do 24 h. pred začiatkom uskutočnenia programov. V prípade nedostavenia sa na program v deň realizácie, cenu programu nemáme možnosť vrátiť. Klient je povinný si pred výletom sám na recepcii objednať budenie, raňajkový balíček a neskoré večeru. Cestovná kancelária neručí za kvalitu videokaziet, CD a ďalších nahrávok zakúpených pri fakultatívnych výletoch a neodporúča vôbec ich zakúpiť.