ALANYA: Asi 130 - 140 km od Antalye, cca. 3 hodinová cesta s transferom. Je to veľmi obľúbené historické stredisko, skôr sídlo pirátov, dnes oblasť, kde sa o Vás postarajú ako nikde inde. Už po ceste z letiska je pohľad na mesto, ktorému už ďalej dominuje mohutná stredomorská pevnosť. Z jej širokých bášt sa otvára pohľad na prekrásnu Kleopatrinu pláž. Zachovalé hradby meriace až 6 km zvádzajú pohľady turistov hlavne v noci. Čisté pláže, nočný život v prístave, výhodné nákupy v orientálnych bazároch, plavba člnom v kvapľových jaskyniach, to všetko je dôvod, prečo poznať Alanyu. Beznádejne zamilovaný Marcus Antonius daroval túto časť zeme Kleopatre, ako svadobný dar. Dnes je Alanya jedným z najvyhľadávanejších letovísk Tureckej riviery s peknými plážami, citrusovými a banánovými plantážami. Letoviská v regióne Alanya: Okurcalar, Avsallar, Turkler, Konakli, Kleopatra Beach, Obaköy, Mahmutlar. 

ANTALYA: je najväčšie mesto Tureckej riviéry. Metropola južného Turecka leží na okraji úrodnej prímorskej roviny Pamphylia a je obklopená impozantným pohorím Taurus. V prevažne vápencovom pohorí sú rozsiahle krasové oblasti s riekami, vodopádmi a s najväčšou sústavou jaskýň v Ázii. Pre milovníkov historických pamiatok je ako stvorené staré mesto Antalye. Mesto plné romantických kľukatých uličiek s malebnými kamennými a drevenými domčekmi, je tu pôvodný byzantský kostol Zivli Minare, jeho 37 m vysoká veža sa stala symbolom Antálye. Hneď vedľa nájdete mešitu. Určite neprehliadnete ani Kesik Minare, alebo zlomený minaret, rovnako ako archeológmi nedávno objavenú Hadriánovu bránu, postavenú v roku 130 pri príležitosti návštevy rímskeho cisára. Blízko je aj Aspendos - starobylé grécko-rímske mesto, známe hlavne svojím divadlom. Asi 14 km na západ, ležia nádherné Dudenské vodopády s jaskyňami, z ktorých jaskyňa Karain skrýva najstaršie paleolitické maľby na území Turecka. Prežijete pravú vôňu orientu, ktorú vám sprostredkuje atmosféra typických bazárov Starého mesta, kde môžete výhodne nakúpiť ručne tkané koberce, zlaté šperky, rybie reštaurácie, alebo prechádzky po preslávených plážach.

BELEK: exkluzívne letovisko na Tureckej riviére s nádhernými píniovými a eukalyptovými lesmi a s hotelmi prestížnych značiek sa najmä vďaka golfovým ihriskám sa stalo významným strediskom medzinárodného cestovného ruchu. Belek poskytuje všetko pre dokonalú all inclusive dovolenku pri pláži avšak je ideálne miesto aj pre rodinnú dovolenku. Novšie modernejšie letovisko tvoria predovšetkým honosné luxusné hotelové komplexy umiestnené vo veľkých a starostlivo udržiavaných exotických záhradách končiacich na brehoch tyrkysového mora. Zariadenia pozdĺž pláže sa vyznačujú vysokým štandardom vybavenia, čistoty a kvality, čo ocenia aj náročnejší turisti. Belek je symbolom raja na zemi nielen pre golfistov.

KEMER: nachádza sa len 50 km západne od Antalye. Je jedno z najmenších letovísk Turecka, ktoré vďaka svojim pobrežným prírodným krásam patrí medzi najkrajšie lokality Tureckej riviéry. Pre  Kemer je charakteristická vysoká teplota mora, teplé a suché podnebie a očarujúca prírodná scenéria. Voňavé ihličnaté a mandľovníkové lesy svojou sýtou zeleňou siahajú až na pobrežie, kde sú kamienkové pláže končiace v nekonečnom tyrkysovomodrom mori. Oblasť Kemeru, do ktorej patria aj 4 okolité obce Beldibi, Camyuva, Göynük a Tekirova ponúka okrem prírodných krás aj historické pamiatky. Za návštevu určite stoja aj horiace výrony zemného plynu zvané Chiméra, pomenované podľa mytologickej príšery chrliacej oheň. Ak vás však láka skôr história, navštívte staroveké mestá Phaselis a Olympos. Ak vás nelákajú ani prírodné, ani historické krásy tohto pobrežia, určite sa aspoň prejdite uličkami samotného mestečka s množstvom obchodíkov a reštauráciami. Pobrežie Stredozemného mora je tiež obľúbenou destináciou Turecka pre potápanie a objavovanie historických a archeologických pozostatkov ukrytých v hlbinách čistých modrých vôd. Letoviská v regióne Kemer: Göynük, Kemer - centrum mesta, Camyuva, Tekirova.

SIDE: leží 70 km od Antalye. Je turistami veľmi vyhľadávaným miestom. Rozsiahle citrusové, pomarančové i bavlníkové háje sa tiahnu v bezprostrednej blízkosti mesta. Side dostalo názov po granátovom jablku, ktoré sa tu ako aj iné citrusy pestujú. Pýši sa najväčším amfiteátrom na území Anatólie. Bývalá pirátska osada rozhodne nestratila po dlhých storočiach na romantike. Dnes je Side typickým turistickým strediskom, ktoré ponúka svojím návštevníkom všetko, čo dovolenka potrebuje. Nájdete tu reštaurácie a bary, množstvo obchodíkov so suvenírmi i miestnymi špecialitami. Mladšie generácie sa v Side stretávajú na jednej z najväčších diskoték pod holým nebom. Je to mesto, kde sa voľakedy konávali veľké trhy s otrokmi. Vedľa pláží tu nájdete veľa antických pamiatok. Pýši sa najväčším amfiteátrom na území Anatólie. Prechádzky ruinami byzantských kostolov, svätýň a rímskych kúpeľov omámi nejednu osobu nežného pohlavia. Tiež si môžete dopriať aj luxus. K dispozícii sú tu špičkové hotely, z okien ktorých sa otvára pohľad priamo na staré mesto. Zlatisté pláže s pozvoľným vstupom do mora ocenia rodiny s deťmi. Oplatí sa navštíviť aj neďaleký Manavgat, kde je nádherný vodopád. Letoviská v regióne Side: Colakli, Kumköy, Antik Side, Sorgun, Titreyengöl, Kizilagac, Kizilot.