olympia.png

 

 

 

OLYMPIA – DEJISKO ANTICKÝCH OLYMPIJSKÝCH HIER (PLAVBA):


Výlet loďou začína v skorých ranných hodinách odchodom z prístavu mesta Zante na miesto, kde sa zrodili Olympijské hry, a odkiaľ každé 4 roky vyráža na svoju púť olympijský oheň. Na tomto mieste bol postavený aj pôvodný Diov chrám. Po postavení nového chrámu začiatkom 5. storočia bol chrám zasvätený bohyni Hére.

 

 

keri_kaiki.png

 

 

 

 

 

KERI KAIKI – PLAVBA LOĎOU:


Z prístavu Agios Sostis loď vyráža na cca. 3 hodinovú plavbu. Plaví sa až k modrým jaskyniam Keri, kde sa na chvíľu zastavíte, aby ste mohli obdivovať a zároveň si aj odfotiť prírodné krásy tohto miesta.  Plavba pokračuje pozdĺž malých ostrovov až k jedinečnému, neobývanému ostrovu Marathonissi, ktorý sa nachádza v zálive Laganas a poskytuje pre návštevníkov skutočnú exotickú atmosféru. Loď zakotví pri ostrove, kde si budete môcť zaplávať v nádhernej, krištáľovo-čistej vode. Pri plavbe s trochou šťastia môžete zahliadnuť aj chránený druh korytnačiek Caretta – Caretta, ktoré patria medzi najznámejších „obyvateľov“ ostrova Zakynthos.

 

zakynthos_fak_.png
 


OSTROV ZAKYNTHOS – VÝLET PO OSTROVE:


Počas celodenného výletu sa môžete oboznámiť s históriou aj kultúrou ostrova. Zavítate aj do jednej z najstarších dedín Macherado, kde navštívite chrám  Agia Mavra, ktorý je jedným z najznámejších chrámov ostrova s pozoruhodnou zvonicou. V okolí sa nachádzajú olivové háje a navštívite aj továreň na spracovanie olív, kde sa zoznámite aj s výrobou presláveného gréckeho olivového oleja. Z dediny Kampi nad skalami môžete obdivovať nádhernú prírodnú scenériu. Samozrejme v programe nemôžu chýbať ani skalné jaskyne, ktoré boli vytvorené silou vody. Fakultatívne si môžete pozrieť tieto jaskyne aj z blízka, s malým člnom,  kde Vás očarí nádherné modré more, ktoré sa odzrkadľuje na skalných stenách jaskýň. Súčasťou výletu je aj jeden z najstarších stavieb ostrova, kláštor Anafonitria, ktorého legenda sa spája aj so Sv. Dionýzom, ktorý tu vraj strávil posledné roky svojho života. Legenda hovorí, že vďaka pobytu Sv. Dionýza má kláštor aj zázračné schopnosti. Kto si tu zapáli sviečku a niečo si tajne želá, vraj sa mu to aj vždy splní. Následne navštívite dedinu Katastari, kde si budete môcť nafotiť nádherné fotografie. Bohatý a zaujímavý program celodenného výletu odporúčame všetkým cestujúcim!

zaliv_navagio.png

 

 

ZÁLIV NAVAGIO - PAŠERÁCKY VRAK (PLAVBA):


Čarovný výlet loďou na severnú časť ostrova Zakynthos. Počas plavby sa loď bude plaviť popri brehoch Krioneri, Tsivili, Alykanas aj Alikes až po Skinari, k najsevernejšiemu bodu ostrova s týčiacim sa majákom na pobreží.  V blízkosti sa rozprestiera aj ostrov v tvare korytnačky, ktorý oficiálne patrí Vatikánu. Najbližším pobrežím, ktoré je zahliadnuteľné z tohto miesta, je pobrežie ostrova Kefalonia. Plavba pokračuje pozdĺž krásnych útesov, zátok a modrých jaskýň, ktoré boli pomenované práve pre tyrkysovo-modrú farbu mora. Nachádza sa tu aj jeden z najhlbších bodov Stredozemného mora, kde je voda hlboká cca. 4500 m. Po príchode do Pešeráckeho zálivu (Navagio), je možné okúpať sa v tomto nádhernom zálive, a relaxovať na pieskovo-kamienkovej pláži. (kotvenie, a kúpanie je v závislosti od počasia). Navagio je pravdepodobne najfotografovanejším miestom v celom Grécku. 200 m vysoké biele vápencové skaly obklopujú zátoku s piesočnato-kamienkovou plážou. Plávanie v priezračnej vode je zážitkom pre každého.  Na spiatočnej plavbe máte ešte možnosť znova sa okúpať a následne sa vrátite do prístavu.