cappadocia.png

 

KONYA A CAPPADOCIA


Výnimočný, dvojdňový výlet do srdca Anatólie. Zavedieme Vás do sveta ozajstných anatólskych miest, dedín a civilizácie z čias ríše Selčukov. Prvý deň navštívite mesto Konya, kde si pozriete múzeum tancujúcich dervišov a mystické mauzóleum Melvana. Po krátkom presune cez strednú Anatóliu dorazíte do Cappadocie, kde budete križovať aj Hodvábnu cestu. Druhý deň navštívite zaujímavosti oblasti Cappadocie. Medzi nimi slávne sedemposchodové podzemné mesto Kaymakli a skanzen v Göreme, ktorý bol v časoch ranného kresťanstva sídlom kňazov, mníšok a biskupov. Pocestujete ďalej do mesta Avanos, kde sa môžete potulovať medzi rozprávkovými komínmi Urgupu, ktoré sú jedinečnými prírodnými výtvormi. Na záver výletu sa vrátite do Antalye, kde navštívite karavanserail  Sultan Han. Počas cesty naspať sa môžete pokochať krásnymi dedinkami Anatólie aj krásami pohoria Taurus. Uchisar je najvyšším miestom Cappadocie, odkiaľ sa Vám naskytne očarujúca panoráma. Počas výstupu na kamennú citadelu, Vám poskytnú nezabudnuteľný zážitok malé kamenné tunely. Tí odvážnejší si ponad oblasťou môžu vyskúšať aj let teplovzdušným balónom. Druhou jedinečnou zaujímavosťou regiónu je údolie Göreme, kde môžete obdivovať maľované farebné jaskynné kaplnky. Kaplnky z mäkkej vulkanickej horniny vytesali ešte stredovekí, ortodoxní, kresťanskí kňazi približne v rokoch 1000 – 1200 n. l.. Podzemné mestá boli odkryté už v časoch chetitov. Počas výletu navštívite obchod Onyx aj obchod s kobercami, kde si budete môcť nakúpiť.

 

delfin.png

 

 

 

 

DELFIN SHOW


Nenáročný výlet pre malých aj veľkých do miestneho delfinária. Pozrite si program s vystúpením tuleňov a delfínov pod vedením skúsených cvičiteľov. Vás aj Vaše deti nadchnú neuveriteľné akrobatické kúsky a šikovnosť týchto zvierat. Ak je Vaším snom si s delfínom zaplávať, tu si ho môžete splniť. Za poplatok si môžete dopriať neopakovateľný zážitok plávania s delfínmi. Fotky z tejto show Vám budú pripomínať krásne dovolenkové chvíle prežité v Turecku.

 

manavgat.png

 

 

 

MANAVGAT PLAVBA LOĎOU


Manavgat sa nachádza 65 km od mesta Alanya a iba niekoľko km od Side. Oddychová plavba po zelenej rieke plnej nádherných zákutí. Nevšedný fakultatívny výlet loďou, na ktorej zažijete množstvo neočakávaných prekvapení. Budete mať jedinečnú príležitosť plaviť sa po rieke pri mori, ktoré je oddelené od rieky len pásom piesočnatej pláže a kúpať sa striedavo v sladkej vode a vzápätí v Stredozemnom mori. Medzitým kuchár pripraví obed – čerstvé grilované ryby s chutnou prílohou. Súčasťou fakultatívneho výletu je aj návšteva nádherného Manavgatského vodopádu a najznámejšej 4-minaretovej mešity v Manavgate.

hammam.png

 

 

 

 

 

TURECKÉ KÚPELE - HAMMAM


Navštívte miesto, kde očistíte svoje telo aj myseľ. Návštevu tureckých kúpeľov s tradičnou procedúrou a dokonalou olejovou masážou celého tela odporúčame absolvovať hneď v prvých dňoch dovolenky. Dokonalý peeling pripraví pleť na opaľovanie. Ak chcete zažiť pocit znovuzrodenia, neváhajte a vyskúšajte hammam.  Je to miesto, kde si očistíte telo aj myseľ. Postará sa o Vás masér (telak), ktorý na úvod použije špongiu (kese) a dokonale Vám vymasíruje telo, zbaví ho starých a odumretých kožných buniek.

 

pamukale.png

 

 

 

PAMUKKALE - HIERAPOLIS (CELODENNÝ VÝLET)


Celodenný výlet do oblasti Pamukkale, jednej z najväčších atrakcií Turecka, miesta tektonického zlomu, kde na povrch vyvierajú minerálne pramene bohaté na vápnik s teplotou 38 stupňov Celzia z hĺbky takmer 2 000 metrov. Minerálna voda tisíce rokov stekajúca po skalách vytvára usadeniny, z ktorých vznikajú pôsobivé vodné terasy, kaskády a jazierka. O prameň sa ľudia zaujímali už v antických dobách a približne 250 rokov pred Kristom tu založili kúpeľné mesto Hierapolis. Pozostatky mesta sa nachádzajú priamo nad travertínovými kaskádami. Pamukkale je spolu s Hierapolisom zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. 

diving.png

 

 

 

 

 

POTÁPANIE


Objavte rozprávkový podmorský svet! More v okolí Alanye poskytuje ideálne podmienky pre potápačov – začiatočníkov i pokročilých. Máte možnosť využiť profesionálne vybavenie miestnych potápačských centier a služby skúsených inštruktorov, ktorí vám ukážu najkrajšie a najzaujímavejšie miesta v tejto oblasti. V cene je zahrnutý aj obed.

demre_myra.png  

 

 

DEMRE -MYRA - KEKOVA


Celodenná plavba loďou. Počas plavby zavítate do potopeného mesta – Kekova, kde je v krištáľovo čistom mori možné vidieť jeho ruiny. Ak chcete navštíviť domov Santa Klausa a potopené mesto, nenechajte si ujsť tento fakultatívny výlet, počas ktorého navštívite dnes pútnické miesto Demre (Myra), kde sa nachádza kostol sv. Nicholasa a jeho hrobka. Po prehliadke nastúpite na jachtu, a vydáte sa po stopách známeho kapitána Cousteaua na prehliadku potopeného mesta a antickej pevnosti, ktoré sa nachádzajú na Simenskom polostrove. Plávajúc v mori sa budete môcť dotknúť častí Lykianského opevnenia, ktorým bolo toto mesto v minulosti obohnané.

 

taurus.png

 

 

 

 

TAURUS-TROPHY


Doprajte si adrenalín splavovaním bielych perejí tureckej rieky v Koprulu Canyon, ktorá si razí cestu medzi útesmi pohoria Taurus.  Na kľukatých poľných cestách idúcich horami a dolinami, plných dobrodružstiev, dostávame sa až na vrchol pohoria Taurus, odkiaľ sa nám pri pohľade zdá, akoby sa zem spájala s nebom. (Nezabudnite si doma vodičský preukaz). V Selge navštívíme antické divadlo. Môžete zažiť jedinečnú a nevšednú prírodnú scenériu počas vzrušujúcej jazdy na raftovej lodi. Pri splave rieky Köprülü môžete obdivovať čarovne krásnu prírodu. Po splave si oddýchnete pod prístreškom v kempe v dedine Beskonak, naobedujete sa v štýle barbecue.

 

rafting.png  

 

 

RAFTING


Celodenný program v rozprávkovo krásnom prostredí kaňonu Köprülü sa bude niesť v duchu o prekonaní ostatných, ale hlavne samých seba a to na horskej, divokej rieke. Terén je vhodný aj pre začiatočníkov, kde sa s pomocou inštruktorov spustíte po rieke na 10-miestnych raftoch, alebo 2-miestnych kanoe. Po presune a inštruktáži si môžete vyskúšať svoje zručnosti na kľudnejšej časti rieky, a potom si trocha oddýchnete pri rímskom viadukte. Po pikniku-obede pripravenom na grile sa na 13 km-om úseku môžete odovzdať vodnej zábave, adrenalínu a zasúťažiť si s ostatnými. Najkrajšie úseky trasy budú zvečnené profesionálnymi fotografmi a natočené na video s možnosťou zakúpenia.