ayia_napa_fakultativ.png

 

PAMATIHODNOSTI VÝCHODNÉHO POBREŽIA (POLDENNÝ VÝLET)


Na tomto výlete bude mať možnosť spoznať pamätihodnosti stredísk  Ayia Napa a  Protaras. Prejdeme sa spoločne po prírodnom moste, ktorý je známy aj ako most lásky. 
Mys Greko. Desaťminútový výlet na vrchol tohto hrebeňa (najvýchodnejší bod Európy), ktorý odhaľuje 360-stupňový nádherný výhľad na Stredozemné more, tak ďaleko ako oči dovidia.
Rýchla zástavka pri prírodnom moste Koraka pre niekoľko fotografií, potom smerom do skrytej jaskyne, ktorú miestni obyvatelia pôvodne používali ako kostol, ale teraz je rajom potápačov. A na vrchu slnkom vyhrievaným modro biela kaplnka Agioi Anargoiroi, ktorá nahrádza jaskyňu nižšie. 
Potom dorazíme do krásnej zátoky Konnos, kde budete mať voľný čas na plávanie, vodné športy (voliteľné) alebo si jednoducho sadnete do nádherne umiestnenej kaviarne a užijete si to všetko. 
spinalonga.png

 

 

 

 

 

OSTROV SPINALONGA 


Jedna z najzachovalejších pevností Kréty, (kde boli vyhnaní malomocní v čase, kedy sa lepra ešte nedala liečiť) pozdĺž severovýchodného pobrežia + návšteva mesta Agios Nikolaos, mesta s morom aj s jazerom. Ochod z hotela v ranných hodinách (plavba loďou, kúpanie, grilovanie, prehliadka mesta), návrat do Agios Nikolaos cca. o 17:00 hod., transfer autobusom do hotela. 

knossos.png

 

 

 

KNOSSOS+HERAKLION 


Prehliadka najslávnejšieho miesta ostrova, paláca Knossos, ktorý leží medzi horami, len pár kilometrov južne od hlavného mesta. Následne návšteva archeologického múzea so sprievodcom, po ktorej nasleduje samotná prehliadka hlavného mesta Heraklionu. Odchod z hotela v ranných hodinách, cca o 16:00 hod. sa skončí prehliadkou mesta Hereklion, následne transfer autobusom do hotela. Tento fakultatívny výlet nezahŕňa stravu. Fakultatívny výlet nezahŕňa ani vstupy do múzeí 16€ (extra príplatok). Zľava pre deti 3-12r.: 50% , študentská zľava: vstup so študentským preukazom zdarma.

 

kreta_vacsora_.png

 

 

 

 

 

KRÉTSKY VEČER


Typická krétska večera (s neobmedzenou konzumáciou) s gréckym folklórom a  hudobno-tanečnou show. Nahliadnete do minulosti každodenného krétskeho života  typickej horskej dediny (menší skanzen). Odchod z hotela medzi cca. 18-19:30 hod. s návratom cca. o 23:00 hod. 

chrisssi.png
 

 

 

OSTROV CHRISSI


Neobývaný raj neďaleko Kréty, ktorý je jedným z najkrajších ostrovov s prekrásnou prírodnou rezerváciou, a jedinečným cédrovým lesom. Odchod z hotela v ranných hodinách do prístavu strediska Lerapetra (cca. 2 hod. jazda autobusom), následne plavba loďou na ostrov Chrissi (cca. 1 hod.) Odchod z ostrova loďou cca. o 16-17:00 hod. do Lerapetri a potom návrat autobusom do hotela. Tento fakultatívny výlet nezahŕňa stravu.

 

samaria.png

 

 

 

 

 

TIESŇAVA SAMARIA


Je najdlhšou roklinou v Európe, a patrí medzi najznámejšie výletné ciele na ostrove. Pozdĺž 16km trasy sa zastavíte cca. každé 2 km, a následne sa loďou vrátite k autobusu.  Ochod z hotela v ranných hodinách autobusom. Návrat do hotela neskoro večer. Upozornenie: na výlet je potrebné si priniesť vhodnú (pevnú) obuv, ochranu proti slnku, stravu. Fakultatívny výlet nezahŕňa vstup do tiesňavy ani lodný lístok: 16€ (extra príplatok)aquapark.png

 

 

 

TOBOGANOVÝ SVET


Veľký toboganový svet vhodný pre rodiny s deťmi, ktorý sa nachádza v blízkosti hlavného mesta – transfer, obed, a celodenný vstup v cene výletu.

 

 

vitorla.png

 

 

 

 

 

PLACHTENIE


Plachtenie so súkromnou plachetnicou k neobývanému ostrovu boha Dia, ktorý sa nachádza cca. 14km od hlavného mesta Kréty.  Transfer, obed v cene výletu.

koufonissi.png

 

 

 

 

VÝLET NA TAJOMNÝ OSTROV KOUFONISSI


Transfer do jednej z najobľúbenejších dovolenkových dedín na južnom pobreží do Makry Gialos. Následne cca. hodinová plavba loďou, kúpanie, objavovanie neobývaného ostrova, obed na lodi a návrat do hotela.

 

jeep_safari.png

 

 

 

 

 

JEEP SAFARI


Jazda na jeepoch na najvýchodnejšej a najmenej hornatej planine Lassithi s anglicky, nemecky, francúzsky resp. poľsky hovoriacim sprievodcom.