Sozopol.png

 

 

 

SOPOZOL A RIEKA ROPOTAMO (celodenný výlet)


Celodenný výlet do starobylého rybárskeho mestečka Sozopol vzdialeného iba hodinu od Slnečného pobrežia (po ceste navštívite kláštor Svätého Juraja, ktorý sa nachádza v Pomorí). V antickom mestečku, ktoré bolo osídlené starými Grékmi, sa dodnes zachovali pamiatky, ktoré pripomínajú helénsku éru. Po obhliadke mestečka Sozopol a individuálnom programe, bude pripravený obed. Po obede nasleduje plavba po riečke Ropotamo, po ktorej bude nasledovať individuálna obhliadka letoviska Burgas, ktoré je druhým najväčším prístavom na pobreží Čierneho mora. Po individuálnej obhliadke letoviska Burgas nasleduje návrat na Slnečné pobrežie.

 

nessebar.png

 

 

 

 

NESSEBARSKÉ ZÁŽITKY A PLAVBA (popoludňajší program) 


Nessebar patrí medzi pamiatkové chránené územia, ktoré sú zapísané v zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Staré mesto si zachovalo storočný pôdorys krivoľakých, úzkych, kameňmi dláždených uličiek s malebnými drevenými domčekmi. Typické balkánske domy lemujú uličky s obchodíkmi, trhmi a krčmičkami. Najcennejšou pamiatkou sú kostoly, vzácne ukážky byzantskej architektúry. Pri príjemnej prechádzke Vás čaká niekoľko prekvapení a veľa zážitkov. Budete môcť ochutnať tradičné bulharské rybky caca ( čítaj tsa tsa). Keď dovolí počasie tak sa vydáte na plavbu späť na Slnečné pobrežie. Kultúra, dobrodružstvo, plavba a veľa zážitkov v jednom popoludňajšom programe.varna.png

 

 

 

VÝLET DO VARNY (celodenný program)


Varna je vzdialená od stredísk približne 2 hodiny cesty autobusom. Po príchode je pripravená úžasná show s delfínmi, ktorá trvá cca.60 minút. Po návšteve delfinária nasleduje autobusová obhliadka mesta, obed a návšteva Kláštora v Aladži, ktorý je najstarším kláštorom v Bulharsku. Jeho vznik sa datuje do 4. – 6. storočia a je vytesaný do vápencovej skaly.

 

 

off_road.png

 

 

 

 

OFF ROAD PROGRAM (celodenný) 


Čaká Vás dobrodružstvo na jeepoch po lesnej ceste, na ktorej sa zastavíte pri nádhernej, človekom nedotknutej časti mora, kde môžete relaxovať v tichom a krásnom prostredí . Po načerpaní  novej energie  Vás čaká nezabudnuteľná jazda na štvorkolkách, jazda na koni a lukostreľba. Po obede nasleduje kúpanie na krásnej pláži nachádzajúcej sa v Irakli.

 

 

bulgar_falu_.png

 

 

 

BULHÁRSKA DEDINKA A BULHÁRSKA VEČERA (večerný program) 


Večerný výlet s autobusom do malebnej dedinkyPokiaľ sa zaujímate o životný štýl a rytmus obyvateľov Bulharska, je to výlet presne pre Vás. Budete sa môcť ponoriť do patriarchálnej atmosféry tradičnej bulharskej dediny, zoznámiť sa s receptami tunajších jedál, vypočuť si bulharskú ľudovú hudbu a uvidieť tance v miestnych krojoch. Počas večere, ktorá pozostáva z predjedla, hlavného jedla a dezertu prebieha folklórny program, typický pre bulharskú kultúru.  Ochutnať môžete biele alebo červené domáce víno, ktoré si budete môcť sami načapovať z drevených sudov v neobmedzenom množstve. K ďalšej nezabudnuteľnej atrakcii tohto úžasného večera bezpochyby patrí nestinársky tanec (tanec na žeravom uhlí), ktorý si budete môcť vyskúšať aj sami. Je to zábava pre všetky vekové kategórie.

kaloz_hajo.png

 


 

 

PIRÁTSKA LOĎ (celodenný výlet) –aj pre rodiny s malými a deťmi


Výlet začína v ranných hodinách. Autobusom sa dostaneme do Nessebarského prístavu, kde na nás bude čakať krásna 3 poschodová loď. Pre Vaše detičky sú pripravené napr. súťaž kreslenia, kvíz, hľadanie pokladu. Môžeme smelo povedať, že je to obrovské dobrodružstvo spojené s príjemným oddychom a relaxom a tiež s možnosťou zaplávať si na otvorenom mori.  Okružná plavba popri pobreží balkánskeho polostrova je tak isto nezabudnuteľným zážitkom. O Vašu zábavu sa postará posádka lode. 

 

isztambul.png

 

 

 

 

VÝLET DO ISTANBULU NON-STOP (celodenný výlet, je potrebný cestovný pas)  


Celodenný výlet do Istanbulu, ktoré je vzdialené od Slnečného pobrežia, Sveti Vlasu a Elenite cca. 5 hodín cesty autobusom. Istanbul, nazývaný aj ,,Bránou Orientu,“ sa rozprestiera na dvoch kontinentoch Európy a Ázie, ktoré rozdeľuje morský prieplav Bospor. V ranných hodinách Vás čaká okružná jazda po meste s obhliadkou Top Kapi, Hypodromu a Modrej mešity. Neskôr plavba loďou po Bospore. Po plavbe nasleduje návšteva Egyptského bazára (bazár korenín) a Veľkého bazára. V popoludní je individuálny program kedy si môžete vychutnať toto čarovné mesto. Okolo 20:00 hod. je odchod na Slnečné pobrežie.