HURGHADA: nachádza sa 450 km od Káhiry. Hurghada je tradičným a obľúbeným dovolenkovým cieľom. Samozrejmosťou Hurghady sú luxusné reštaurácie i malé typicky arabské kaviarne, nákupné strediská, trhy, kluby, bary a kasína. Vďaka množstvom krásnych útesov tu stretnete množstvo potápačov a z dôvodu priaznivých poveternostných podmienok zase množstvo windsurferov, jachtárov a ďalších nadšencov pre vodné športy. Milovníci podmorského sveta si nesmú nechať ujsť návštevu múzea a akvária, kde je k videniu kompletná kolekcia flóry a fauny Červeného mora. V súčasnosti patrí k najvyhľadávanejším prímorským oblastiam v Egypte.

MAKADI BAY: Letovisko Makadi, vzdialené od Hurghady 35 km, je známe vďaka svojej nádhernej piesočnatej pláži a koralom, ktoré sa nachádzajú v jej tesnej blízkosti. Večer sa môžete poprechádzať po plážovej promenáde, ktorá Vás sprevádza celým zálivom Makadi Bay. Letoviská ponúkajú aj výhodné podmienky pre šnorchlovanie a potápanie. Makadi je veľmi pekne  vybudované malé príjemné stredisko, prispôsobené európskej klientele. Jednoducho ideálne miesto na pokojne strávenú dovolenku.

EL GOUNA: moderné letovisko na pobreží Červeného mora vzdialené od Hurghady 25 km. Je postavené na pobreží a na malých ostrovoch a je známe lagúnami, korálovými útesmi a piesočnatými plážami. El Gouna je tým pravým miestom aj pre milovníkov golfu, ktorí môžu vyskúšať svoje zručnosti na 18-jamkovom ihrisku. Rovnako možno povedať, že ide o skutočný potápačský dovolenkový cieľ. Ďalšími neodmysliteľnými aktivitami, ktorými si môžu návštevníci tohto letoviska krátiť  svoje dovolenkové chvíle sú vodné lyžovanie, windsurfing, kitesurfing ( pláž Mangroovy) , rybolov, púštne safari, jazda na ťavách a koňoch, cyklistika, tenis, squash a ešte mnoho iných. Jedinečná krása letoviska a jeho úžasné prírodné prostredie, slnko, more, obloha, označuje El Gounu za skvelé miesto pre odpočinok tela, mysle i duše. Spríjemniť si deň je možné však aj nekonečnými nákupmi v miestnych butikoch, prechádzkou po maríne Abu Tig a večer sa ísť zabaviť a zatancovať si do mestskej open-air diskotéky alebo skúsiť šťastie v miestnom kasíne.

SOMA BAY: letovisko sa nachádza na malom príjemnom poloostrove 45 km južne od mesta Hurghada. Tunajšie pláže sú piesočnaté s pozvoľným vstupom do mora. Fanúšikovia vodných športov si tu naozaj prídu na svoje. Široká ponuka zahŕňa neodmysliteľný windsurfing, kanoe, vodné lyže atď. Soma Bay taktiež ponúka skvelé podmienky na potápanie a šnorchlovanie. Na svoje si prídu aj tu milovníci golfu. Nachádza sa tu veľmi kvalitné 18-jamkové golfové ihrisko. Letovisko je východiskovým bodom pre návštevníkov starovekého Luxoru a jeho nádherných pamiatok.  

SAHL HASHEESH: nová turistická oblasť Sahl Hasheesh sa nachádza 20 km južne od Hurghady a lemuje záliv Sahl Hasheesh s krásnou dlhou piesočnatou plážou. V letovisku je malé centrum, kde Vás čakajú obchodíky a samozrejme neodmysliteľný bazár. Nájdete tu kombináciu najluxusnejších hotelov, príjemnej promenády, krásnej prírody a čistého mora s koralovými útesmi s výbornými podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Ideálne miesto pre ničím nerušenú, pokojnú dovolenku.

SAFAGA: letovisko vzdialené cca 50 km južne od Hurghady. Úžasnú atmosféru tohto letoviska a jedinečný charakter dotvára prístav a malá rybárska dedinka. Tu si prídu na svoje hlavne klienti, ktorí uprednostňujú pokojný ráz dovolenky, ale aj  vyznávači potápania a šnorchlovania a windsurfingu. Táto lokalita má veľmi čistú prírodu a ponúka výlety do okolia. Letovisko tiež ponúka množstvo miestnych kaviarní či reštaurácií, ktoré sú ako stvorené na teplé letné večery. V dovolenkových rezortoch sú krásne, čisté a ľahko prístupné pláže. Milovníkov histórie iste poteší, že neďaleko Safagy sa nachádzajú ruiny rímskej usadlosti.